Agent nieruchomości – moja pierwsza praca

 

Kiedy kończyłam studia mediteranistyczne, nigdy nie pomyślałabym, że będę pracować jako agent nieruchomości. Jednak życie napisało mi zupełnie inny scenariusz. Nigdy nie pomyślałam, że będę pomagać ludziom. Jak widać – nieprzewidywalność ma swoje uroki. Muszę powiedzieć, że ta życiowa misja, wiele dla mnie znaczy. 

Praca jest dla mnie drugim życiem i pasją

mieszkania na sprzedaż skórcz

Moja przygoda z nieruchomościami, rozpoczęła się całkiem niewinnie i niespodziewanie. Szukałam zwyczajnie pracy. Skończyłam studia, więc musiałam coś zacząć robić ze swoim życiem. Znalazłam ogłoszenie na pewnym portalu, które było zatytułowane: nieruchomości na sprzedaż skórcz – umawianie spotkań.  Stwierdziłam, że mogłabym tego spróbować. Dodam, że kiedyś zajmowałam się sprzedażą. Doszłam do wniosku, że dam radę. Od razu zadzwoniłam. Umówiłam się na spotkanie wstępne, które miało mi naświetlić, cały charakter pracy. Zgodnie z ogłoszeniem, przedmiotem mojej pracy, miały być mieszkania na sprzedaż skórcz. To miało być na początek. Później miały być to domy skórcz na sprzedaż. Wiadomo, z tym trochę jest trudniej. To późniejszy krok wtajemniczenia. Jak wygląda rynek w naszym rejonie? Głównie ludzi interesują nowe mieszkania pomorskie. Klienci coraz częściej wybierają mieszkania. Z czego to wynika? Przede wszystkim z innych wymagań, pieniędzy. Co tu mówić taki dom z ogródkiem pomorskie województwo ma zdecydowanie droższe. Mieszkanie jest tańsze. Druga kwestia to też to, że taki dom wymaga specjalnego traktowania. O taki dom, trzeba po prostu dbać. Najważniejsze jest to, że mogę pomagać ludziom i służyć im swoją pracą. To niesamowite, kiedy słyszę historie moich klientów. Kiedy wysyłają mi swoje prywatne zdjęcia i piszą wiadomości e – mail o tym, że dzięki mojej pracy, mogą cieszyć się wspaniałym życiem w swoim nowym domu. Dla takich chwil warto jest żyć.

Czy żałuje swojego wyboru? Zdecydowanie nie. Wiele mnie to nauczyło. Co konkretnie? Przede wszystkim, nauczyłam się dobrej organizacji. Drugą umiejętnością jest sprzedaż. To niewątpliwie ważna sprawa. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Sprzedaż jest dziś kluczowa. Kiedyś ktoś powiedział mi: „Nauczyć się dobrze sprzedawać, a nigdy nie zabraknie Ci pieniędzy”.