Aluminiowe kątowniki na ściany

Moja córka posiada dwa szynszyle. Są to małe, urocze i inteligentne gryzonie. Córka postanowiła wypuszczać je na tak zwane wybiegi codziennie. Szybko zorientowaliśmy się, że zwierzątka te, jak to gryzonie, trenują siłę swojego zgryzu na wszystkim, co spotkają na swojej drodze. Nikogo więc pewnie nie zdziwi, że po półtora roku takich wybiegów cały korytarz musiał być remontowany.

O kątownikach aluminiowych

kątowniki aluminioweRemont musieliśmy przeprowadzić bardzo szybko, ponieważ zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, a przecież nikt nie chce mieć poobgryzanych rogów ścian przy takiej okazji, prawda? Problem pojawił się jednak wtedy, gdy mój mąż chciał od nowa stworzyć równy narożnik ścian. Z pomocą jednak przyszły kątowniki aluminiowe. Są to wykonane z aluminium listwy na kształt rogu. Są równe, więc zapewniają nam stworzenie przez nie idealnego kąta. Produkt ten nie jest drogi, wręcz jest niesamowicie tani, jak na swoją praktyczność! Swoje kątowniki aluminiowe kupiliśmy dosłownie za grosze w markecie budowlanym. Z tego co zauważyłam, można je także spotkać w dobrych sklepach z artykułami budowniczymi. Kątowniki aluminiowe kupuje się w dowolnym rozmiarze, ponieważ można je dociąć do odpowiedniego rozmiaru, czyli do wysokości naszych ścian. Warto wspomnieć także, że owe kątowniki aluminiowe są banalnie łatwe w montażu. Wystarczy tylko zagipsować je w rogu, który chcemy wyrównać lub, jak w naszym przypadku, utworzyć na nowo po „zjedzeniu” przez szynszyle.

Jestem niesamowicie wdzięczna losowi, że takie straty udało się w łatwy sposób naprawić, a pomogły w tym kątowniki aluminiowe. Był to strzał w dziesiątkę i najbardziej udany zakup remontowy! Jestem pewna, ze mogę z czystym sumieniem polecić ten produkt każdemu, kto spotkał się z problemem wyrównania rogów ścian lub też tworzenia ich na nowo.