Atrakcyjność turystyczna Kudowy Zdrój

Słynąca z uzdrowiska Kudowa Zdrój to mała miejscowość na Dolnym Śląsku. W otoczeniu  malowniczych krajobrazów Gór Stołowych, z pięknym egzotycznym  parkiem w centrum miasta i pijalnią wód, oblegana jest licznie przez kuracjuszy i turystów przez cały rok. Liczne  hotele, sanatoria, pensjonaty i apartamenty ściągają corocznie swoimi atrakcjami i wysokim standardem usług  grono turystów.

Niesamowita Kudowa Zdrój

atrakcje turystyczne kudowa zdrójRóżnorodne atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój proponuje turystom zapewniając aktywny  wypoczynek dla amatorów sportów oraz spokój i relaks dla kuracjuszy. Korzystne położenie geograficzne sprzyja kuracjom, rehabilitacji i odnowie biologicznej. W Kudowie Zdrój w nowoczesnych wnętrzach hoteli i pensjonatów, z bogato wyposażonymi siłowniami, basenem, sauną i zabiegami na ciało można miło i komfortowo spędzić wolny czas oddając się licznym zabiegom na ciało. Gospodarstwa agroturystyczne oferują atrakcje w bliskim kontakcie z przyrodą, z lokalnymi potrawami  i  spotkaniami z miejscowymi gawędziarzami. Spokój, harmonia z przyrodą i obcowanie z lokalną kulturą mogą zachwycić niejednego kuracjusza i stanowić nie lada atrakcję. Rejon charakteryzuje się bardzo korzystnym mikroklimatem. Dlatego tak licznie przybywają tu osoby na rehabilitację, po zabiegach, wymagający odpoczynku i  emeryci, chcący skorzystać z wszystkich dobrodziejstw uzdrowiskowych jakie zapewnia  Kudowa Zdrój. Wody mineralne z pijalni w parku wpływają zdrowotnie  na ciało, a piękna  przyroda tylko wzmaga te doznania, poprawiając samopoczucie i zdrowie kuracjuszy. Sama Kudowa poza walorami uzdrowiskowymi, pięknym parkiem, pijalnią wód znana jest również z atrakcji turystycznych takich jak Kaplica Czaszek. Ta niecodzienna atrakcja turystyczna w Kudowie Zdrój, wyłożona  kośćmi i czaszkami okolicznej ludności powstała w osiemnastym wieku, aby upamiętnić mieszkańców okolicy. Dla  lubiących aktywnie spędzać czas alternatywą są  atrakcje związane z Górami Stołowymi, czyli  szlaki turystyczne i liczne stoki narciarskie. Chętnie odwiedzane  przez narciarzy, którzy korzystają z wielu nowoczesnych ośrodków sportowych i bogatej bazy noclegowej obfitującej w liczne usługi i udogodnienia.Na uwagę zasługuje również rezerwat Błędnych Skał -skalny labirynt tworzący niesamowite skalne miasto. Ten pomnik przyrody zachwyca swoją monumentalnością i oryginalnością.

Atrakcyjność Kudowy Zdrój daje wiele możliwości realizowania planów wakacyjnych i wypoczynkowych przez cały rok.To bardzo atrakcyjna miejscowość mającą charakter uzdrowiska, gdzie można czynnie i aktywnie spędzić czas, oddając się swoim pasjom, zwiedzając zabytki i muzea, a także wypocząć, zregenerować się przebywając w pięknym regionie Dolnego Śląska.