Betonowe ławki parkowe

Jako osoba oddelegowana do dbania o zieleń miejską, w tym o stan i wygląd parków, wiem jak ważne jest odpowiednie wyposażenie. Niestety, bardzo często spotykałem z aktami chuligaństwa, ukierunkowanymi na określone elementy wyposażenia parków. Zwykle były to ławki, albo kosze na śmieci. O ile śmietniki nie są dużym problemem, gdyż ich wymiana na nowe nie jest zbyt kosztowna, zniszczone ławki były prawdziwym utrapieniem.

Betonowe ławki parkowe rozwiązaniem problemów

proste betonowe ławki parkoweW pewnym momencie, ławki w powierzonych mi parkach były w tak opłakanym stanie, że zwyczajnie nie spełniały swojego zadania. Nie mówiąc już o tym, że część z nich zwyczajnie zniknęła. Dlatego właśnie zdecydowałem się na proste betonowe ławki parkowe. Są one bardzo solidne, przez co niezwykle ciężko je zniszczyć. Nie dosyć, że zapobiegają one dewastacji w wyniku chuligańskich wybryków, są one odporne na siły natury. Wiatr nie jest w stanie ich przestawić, woda oraz słońce w żaden sposób nie uszkadzają betonu. Jest to doskonałe rozwiązanie i inwestycja na lata. Dodatkowo beton jest na tyle ciężki, że kradzież, czy przestawienie ławki nie jest możliwe. Nie opłaca się również próba rozebrania, ponieważ beton nie jest pożądanym materiałem i nie można sprzedać go w skupie (co było prawdziwym utrapieniem w przypadku ławek metalowych). Faktycznie, zauważyłem że ławki doskonale spełniają swoje zadanie.

W przypadku wyposażenia ogólnodostępnych parków, osoby za to odpowiedzialne stają przed niemałym wyzwaniem. Wszystkie elementy znajdujące się w parku muszą mieć dwoistą naturę, być zarazem estetyczne oraz solidne (odporne zarówno na działania człowieka, jak i sił natury). Dlatego zdecydowałem się na wybór betonowych elementów wyposażenia, w tym również ławek, ponieważ doskonale spełniają one te wymogi.