Bezpieczna zabawa w piaskownicach z daszkiem

Dzieci uwielbiają tworzyć – to ich naturalny element rozwoju. Zabawa w piasku to sposób na tworzenie, kreatywne myślenie, naukę. Pewnie dlatego maluchy uwielbiają się bawić w piaskownicy – dla rodziców to też zwykle chwila wytchnienia. Jak jednak sprawić, by zabawa w piaskownicy była bezpieczna dla dziecka?

Rodzaje piaskownic z daszkiem

piaskownice z daszkiemKiedy decydujemy się na piaskownicę dla dziecka w ogrodzie, warto dobrze przemyśleć jej zakup i dobrać idealny model. Ciekawym i sprawdzonym modelem są piaskownice z daszkiem. Maluch zwykle spędza dużo czasu na zabawie w piasku, a jego ochrona przed nadmierną ilością promieni słonecznych, promieniowania UV i po prostu przegrzaniem nie zawsze jest możliwa. Z drugiej strony, w ciepłe deszczowe dni dzieci też lubią bawić się na zewnątrz – w obu tych przypadkach piaskownice z daszkiem są idealnym rozwiązaniem. Daszek dodatkowo chroni wnętrze przed liśćmi czy innymi zanieczyszczeniami mogącymi dostać się do piasku. Piaskownice mogą mieć różne kształty, wymiary, wysokość. Ich brzegi można wyposażyć w rodzaj siedziska czy ławeczki. Również dach może być dostosowany do naszych potrzeb. Kolorystykę całości warto dopasować do wystroju ogrodu czy wyglądu otoczenia, by stanowiły spójną całość. Dobrym pomysłem może być dopasowanie konstrukcji piaskownicy do innych elementów miejsca zabaw dla dzieci w ogrodzie. Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, warto by dostęp do piasku nie był możliwy dla zwierząt.

Posiadanie własnej piaskownicy dla dzieci w ogrodzie to świetny pomysł na urozmaicenie wspólnej zabawy. Warto jednak przy jej wyborze wziąć pod uwagę kilka czynników tak, by zapewnić wygodę i bezpieczeństwo spędzanego na zabawie czasu. Dobrej jakości zadaszenie miejsca zabaw rozwiąże problem zabawy na zewnątrz podczas upalnych czy deszczowych dni.