Bezpieczne kosmetyki dla niemowląt

Skóra dziecka jest niesamowicie delikatna. Rodzący się noworodek nie posiada żadnej bariery ochronnej, która by go zabezpieczyła przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Jest w stu procentach zdany na naszą opiekę. Pierwsze dobroczynne bakterie dostaje od mamy, ale z obcymi sobie nie poradzi.

Jakich naturalnych kosmetyków używać do skóry niemowlęcia?

bezpieczne naturalne kosmetyki do pielęgnacji niemowlątJak się dziecko rodzi, to jedyne czego potrzebuje to mamy i kontaktu z jej skórą. Pierwsza kąpiel następuje po dwudziestu czterech godzinach i to wtedy możemy użyć pierwszych kosmetyków. Najczęściej są to apteczne emolienty, które nawilżają i natłuszczają delikatną skórę dziecka. Bezpieczne naturalne kosmetyki do pielęgnacji niemowląt nie mogą zawierać żadnych środków chemicznych, barwników, ani konserwantów, ponieważ ich skóra jest zbyt wrażliwa. Najlepsze są naturalne oliwki i kremy z zawartością cynku, które maja zbawienny wpływ na odparzoną skórę niemowlaka. Bezpieczne kosmetyki przeciwsłoneczne, koniecznie muszą zawierać wysokie filtry UVA i UVA, ponieważ niemowlak, nie posiada żadnej ochrony, która zatrzyma promieniowanie. Pielęgnacja niemowląt głównie powinna się opierać na zapobieganiu niż leczeniu, ponieważ zdecydowanie trudniej zwalczyć powstałą już wysypkę, czy podrażnienie niż jemu przeciwdziałać. Skład kosmetyków powinien być ograniczony do minimum, najwyżej parę naturalnych wyciągów i olejków, bo dłuższy skład mógłby wywołać alergię, dlatego tak ważne jest używanie bezpiecznych produktów dla dzieci.

Kosmetyki do pielęgnacji niemowląt najlepiej kupować w aptekach, albo sklepach z artykułami dla dzieci, ponieważ tylko tam posiadają one odpowiednie certyfikaty i atesty, które je dopuszczają do obrotu handlowego. Maja bezpieczne składy i są hipoalergiczne, co jest bardzo istotne.