Bona Traffic i podłoga w biurze

Niedawno moja firma zmieniała swoją siedzibę. Szef chciał mieć biuro lepiej położone, w centrum miasta, a nie na końcu świata, jak to do tej pory było. Do tego też stare biuro było w sumie dosyć zniszczone, meble też nadawały się do wymiany, a przeprowadzka jest dobrym pretekstem, żeby coś zmienić w wystroju.

Bona Traffic i naprawianie podłogi w firmie

półmatowa Bona TrafficNowe miejsce wydawało się być bardzo ładne. Dojazd był o wiele łatwiejszy, pomieszczenia były większe. Jednak podłoga była tam koszmarna. Widać było na niej bardzo głębokie rysy, przecierania, miałam wrażenie, że w pewnych miejscach podłoga była bardziej biała niż w kolorze drewna. Ściany szybko da się odmalować, bo też były bardzo brudne, jednak z podłogą jest większy problem. Na nią się przecież farby nie nałoży. Jednak szef znalazł rozwiązanie. Znalazł firmę, która zajmuje się renowacją podłóg. Najpierw zajmują się oni przygotowaniem podłogi. To znaczy muszą usunąć lakier z podłogi jak również kawałek warstwy pod nim. Wtedy odsłoni się nowe, nieuszkodzone drewno. Na tak przygotowany podkład pójdzie półmatowa Bona Traffic. Jest to specjalistyczny olej do drewna. Ma on kolor podłogi, więc nic nie powinno się odznaczać. Dodatkowo taki olej sprawi, że podłoga zostanie zabezpieczona i zakonserwowana przez ponownymi uszkodzeniami. W biurze jest to bardzo ważne, w końcu wiele osób się tutaj przewija i podłoga jest podatna na uszkodzenia. Olej do drewna jest szybkoschnący, więc nie będzie przestojów w pracy i dalszym remoncie wnętrza.

Moim zdaniem takie odświeżenie podłogi jest lepszym rozwiązaniem niż kupowanie nowej. Z wymianą byłoby dużo pracy i bałaganu, a tak w zasadzie jeden dzień i wszystko było gotowe. Podłoga wygląda teraz rewelacyjnie i nie widać żadnych wcześniejszych uszkodzeń.