Cechy poszczególnych rodzajów zamiatarek samojezdnych

Utrzymywanie czystości na ulicach, w supermarketach czy wielkich halach magazynowych byłoby niemożliwe, gdyby nie użycie zamiatarek samojezdnych. Są to urządzenia służące do sprawnego usuwania drobnych zanieczyszczeń z podłóg, umożliwiające szybkie wykonanie tego zadania przez jedną osobę. Zamiatarki różnią się od siebie tym jakie powierzchnie mają czyścić a także napędem i wytrzymałością szczotki.

Jakie są rodzaje zamiatarek samojezdnych?

zamiatarki samojezdneWybranie odpowiedniej zamiatarki, która wykona wiele pracy ciągłej i będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne wymaga dobrania jej do konkretnych potrzeb. Zamiatarki samojezdne zbudowane na podwoziu samochodu ciężarowego są  dobrze przystosowane do zamiatania ulic, chodników, parków czy parkingów. Firmy zajmujące się oczyszczaniem przestrzeni miejskiej znajdą w takich modelach wszystko czego potrzebują. Mimo wytrzymałych szczotek i obudowy, której nie niszczą kamienie są jednak masywne i mogą nie zmieścić się w alejkach sklepowych. Do takich zadań lepsze będą zamiatarki kompaktowe, których najczęściej używa się właśnie w sklepach, na dworcach, magazynach czy w obiektach sportowych. Zamiatarki są wyposażone w obrotowe szczotki, które zbierają zanieczyszczenia z podłóg a specjalne dmuchawy gromadzą je w kontenerze na odpadki. Niektóre modele wyposażone są również w zraszacze, które czyszczą opryskiwaną powierzchnię.

Przy zakupie zamiatarki warto zwrócić uwagę na napęd, wytrzymałość szczotki oraz wytrzymałość obudowy. To pozwoli na wybór odpowiedniego sprzętu, który przez długi czas będzie sprawdzał się w swoim zadaniu, niezależnie od tego czy ma służyć do zamiatania dróg osiedlowych czy podłóg w wąskich alejkach magazynu. Najważniejsza jest jego długotrwałość i ułatwianie pracy ludziom.