Cięcie róż sekatorem wysokiej jakości

Formowanie róż to zajęcie dla każdego, kto chce cieszyć się pięknymi kwiatami w swoim ogrodzie. Róże, pomimo, że mają kolce potrafią odwdzięczyć się za dobrą pielęgnację. Przede wszystkim świetnie wypełniają ogród kolorem, a także przyjemnie pachną. Aby móc formować róże należy wyposażyć się w dobry sekator, który tylko ułatwi nam to zadanie. Powinien być sprawny przez wiele lat, aby nie kupować co roku innego.

Sekator do formowania róż

sekator do różSekatory są różne i nie każdy orientuje się, jaki najlepiej jest wybrać. Sekator do róż musi mieć ostrze w kształcie półksiężyca. Dzięki temu dobrze łapie gałęzie, nie powodując ich wyślizgiwania się oraz kłucia dłoni ogrodnika przez kolce. Najlepiej jeśli średnica cięcia maksymalnego wynosi około dwudziestu milimetrów. Taki sekator wystarczy nawet by różę całkowicie wyciąć. Następnym ważnym parametrem jest to, w jaki sposób działa mechanizm w sekatorze. Powinien być oparty na sprężynce. Jest to najtrwalsze rozwiązanie. W przypadku zgubienia lub pęknięcia sprężyny możemy ją dokupić za dwa, trzy złote. Dodatkowym atutem sekatora będzie blokada, która sprawi, że nawet gdy narzędzie dostanie się w ręce dzieci, nie zrobią sobie nim krzywdy. Producenci sekatorów oferują różny termin gwarancji. Najlepiej jeśli gwarancja trwa co najmniej dwa lata. Są firmy, które oferują nawet pięć lat gwarancji, co jest niezwykle cenne.

Sekatory powinny być wykonane ze stali z funkcją samodzielnego ostrzenia. Podczas ich wykonywania prasuje się elementy blachy tak, aby ich ścieranie nie powodowało, że sekator się stępi. Jest to świetne rozwiązanie, jednak nieco podnosi koszt narzędzia. Plus tego jest taki, że nie musimy martwić się ostrzeniem. Stal dodatkowo jest hartowana, aby była dużo mocniejsza i twardsza.