Ciekawe oraz profesjonalne drukowanie 3d

drukowanie 3d

Jakiś czas temu, kiedy świat usłyszał o drukarkach 3D oraz ich możliwościach, zaczęłam tym się głębiej interesować. Potrafiłam spędzać długie godziny przed komputerem w poszukiwaniu informacji o drukarkach 3D, używanych przez nie technologiach, a także oglądałam każdy film, który choć trochę zahaczał w swojej tematyce o drukowanie 3D.

Drukowanie 3d różnych rzeczy

drukowanie 3dOglądałam jak powstają takie wydruki 3D, jak wizualizacje różnych budynków, zegar czy doskonała replika pewnej słynnej rzeźby. Robiło to na mnie ogromne wrażenie. Nawet śrubki czy wazoniki wykonane za pomocą tej technologii były dla mnie piękne, choć normalnie pewnie nie zwróciłabym na nie większej uwagi. Prawdziwym hitem okazał się dla mnie jednak ruchomy słonik – taka mała figurka, której można było zginać nogi. Nie wiedziałam dotychczas, że druk i profesjonalne drukowanie 3D pozwala na ruszanie pewnymi elementami, ale to kwestia indywidualnego zaprojektowania przedmiotu. Widziałam też wszelkiego rodzaju przyborniki na długopisy, które miały ciekawe kształty, modele czaszek dinozaurów czy otwieracze do piwa. To wszystko utwierdziło mnie w tym, że wydrukować można naprawdę mnóstwo ciekawych rzeczy, a te drukarki mają ogromne możliwości. Co prawda na przedmiotach zazwyczaj widać nakładane warstwy, więc nie są idealnie gładkie – no chyba, że ktoś dysponuje dokładniejszą drukarką albo podda przedmiot dalszej przeróbce. Można również wybierać sobie kolory materiałów, z których chcemy zrobić przedmioty, ale jeśli żaden z kolorów nam nie przypadnie do gustu, to nie musimy się tym martwić – zawsze można przedmiot pomalować na przykład sprejem.

Ciekawie wyglądałyby również wazony, doniczki czy świeczniki wykonane za pomocą takiej technologii – a można zrobić nawet niemalże przezroczysty wazonik, i nikt się nie zorientuje, że jest z plastiku, dopóki go nie podniesie.