Ciekawy wałek do ciasta

Chyba każdy z nas lubi ciastka, które świetnie się sprawdzają jako przekąska w ciągu dnia, poczęstunek dla gości czy nawet prezent na specjalne okazje. Samodzielne ich przygotowanie sprawi nam wiele satysfakcji, a do tego można przy tym świetnie się bawić z dziećmi.

Z czego jest wykonany wałek z grawerem?

wałki do ciasta z wzoramiDomowe wypieki mogą wyglądać tak samo okazale jak te kupne, gdyż mamy dziś mnóstwo możliwości na ich dekorację. Specjalne rękawy cukiernicze, strzykawki z wieloma rodzajami końcówek czy nawet wałki do ciasta z wzorami. Dzięki nim nasze wypieki będą miały fantazyjne kształty i wzory. W przypadku ciastek, dekorowanie ich jest bardzo proste, ponieważ świetnie się tu sprawdza specjalny wałek, na którego powierzchni znajdują się grawerowane ręcznie lub laserowo wzorki. Dzięki nim powierzchnia ciastek zostanie pokryta na odpowiedniej głębokości gwiazdkami, kwiatkami, choinkami czy zwierzątkami. W taki sposób można wykonać wspaniałe ciasteczka na święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Dzień Babci czy Walentynki. Własnoręcznie wykonane ciasteczka z tematycznymi elementami dekoracyjnymi doskonale się sprawdzą na wyjątkowe okazje, ale równie dobrze możemy nimi zaskoczyć niezapowiedzianych gości. Wystarczy rozwałkować ciasto na określoną grubość, a następnie raz lub dwa razy w tym samym miejscu przetoczyć wałek. Dzięki temu powierzchnia ciasta równo pokryje się wybranymi wzorami. W sprzedaży znajdziemy modele drewniane lub plastikowe, które równie dobrze mogą mieć na powierzchnia napisy.

Wybór wałków dekoracyjnych jest naprawdę duży i znajdziemy je w kilku rozmiarach. Na pewno najlepsze jakościowo są drewniane modele, ponieważ są wytrzymałe i całkowicie bezpieczne w stosowaniu. Ich użytkowanie jest takie samo jak zwykłego wałka do ciasta.