Co pomoże nam w sprawnym przeprowadzeniu remontu

Zaplanowanie prac remontowych nie tylko sprawi, że zaoszczędzimy nasze pieniądze, ale również znacznie przyśpieszy ich realizację. Szczególnie ważne jest to w przypadku, kiedy nasz remont dotyczy prac na zewnątrz budynku, lub w naszym ogrodzie jak np. budowa tarasu, lub jego przebudowa.

Planowanie remontu oszczędza czas i pieniądze

podstawki pod płyty tarasoweO tym że planowanie zawsze przynosi dobre rezultaty, przekonałem się już nie pierwszy raz. Cały nasz remont był zaplanowany od samego początku, a było to dość spore przedsięwzięcie, które obejmowało kilku miesięczne prace. Każda czynność miała określony swój czas wykonania, specjalistę, oraz materiały, które będą użyte. W przypadku tarasu postanowiłem wszystkie czynności naprawcze wykonać samodzielnie. I znowu pojawia się niezastąpiony plan. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie wykonywałem takich prac, ale ze względu na moją teorię, że wszystko można zrobić samemu, jeżeli tylko każdą czynność rozbijemy na drobne elementy – postanowiłem to sprawdzić w praktyce. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej metody i materiałów, nie wymagających precyzyjnej obróbki. Do montażu wybrałem podstawki pod płyty tarasowe, które są idealne pod każdym względem, zarówno jako element montażu na sucho jak i łatwości samego układania płyt. Projekt obejmował trzy etapy, a każdy z etapów był dokładnie rozpisany na wszystkie czynności. Pierwszy etap, miał być najtrudniejszy, jednak dzięki instrukcjom w internecie, nie sprawił żadnych kłopotów. Wystarczyło odpowiednio wytyczyć powierzchnię tarasu, ułożyć warstwę zbrojeniową i wylać gotowy beton, z uwzględnieniem właściwego spadu.

Drugi etap obejmował impregnację betonu i ułożenie podkładek tarasowych, oraz rozprowadzenie instalacji elektrycznej do oświetlenia tarasowego. Ostatni etap, był już czystą przyjemnością. Obliczona wcześniej powierzchnia umożliwiła ułożenie płyt bez konieczności ich cięcia, a regulowane podkładki zapewniły właściwy ich poziom.