Co stosować do urządzeń filtrujących?

Urządzenia filtrujące są obecnie powszechnie dostępne. Mimo, że producenci stosują coraz to nowsze technologie, należy o nie odpowiednio zadbać. Doskonale sprawdzą się tutaj różnego rodzaju tkaniny filtracyjne. Ważne, by pochodziły od sprawdzonego producenta i były wytrzymałe. Mogą być wykonywane z wiskozy, poliestru, czy polipropylenu. Właściwe tkaniny powinny charakteryzować się poziomem filtracji od 45 do 7 mikronów.

Jakie tkaniny wybrać do filtracji?

włókniny filtracyjneAby udzielić odpowiedzi na to pytanie, należy w pierwszej kolejności ustalić zapotrzebowanie i rodzaj urządzenia, które wymaga filtracji. Włókniny filtracyjne służą głównie do oczyszczania powietrza. Odbywa się to w drodze filtracji wstępnej oraz dokładnej. Są pewnego rodzaju barierą zapobiegającą rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Może być całkowicie niezależną formą filtracji, jak i stanowić nieodłączny element całości urządzenia. Przy wyborze odpowiedniej tkaniny należy sugerować się zapotrzebowaniem. Koniecznym jest ustalenie jaką grubość, ciężar, przepustowość i stopień filtracji powietrza powinna mieć tkanina. Wśród włóknin filtracyjnych, na uwagę zasługują również specjalistyczne maty filtracyjne. Dzięki wysokiemu poziomowi przepustowości mogą być stosowane nawet w zaawansowanych maszynach, typu: sprężarki, szafy sterownicze. Maty dostępne są w belkach o standardowych rozmiarach, lub docięte na konkretny wymiar. 

Zakup urządzeń filtrujących to nie wszystko. Należy również zwrócić uwagę na ich eksploatację. Właściwa dbałość o urządzenia tego typu zapewnią tkaniny filtracyjne. Na rynku istnieje wiele ich rodzajów, dlatego użytkownicy mogą dopasować ofertę do swoich oczekiwań. Szereg doradców z pewnością udzieli praktycznych wskazówek, co do wyboru konkretnej tkaniny.