Czy instalacja gazowa szkodzi silnikowi?

 

Pomimo świetnego dostępu do informacji do dziś na świecie krąży bardzo wiele mitów, które ciężko jest wykorzenić. Wiele z nich opiera się na czymś, co kiedyś było prawdą, ale obecnie już nią nie jest. Inne z kolei nigdy o prawdę nawet się nie otarły.

Brak szkodliwości instalacji gazowych

instalacje gazowe - RzeszówJednym z najczęściej powielanych mitów dotyczących motoryzacji i świata samochodów jest stwierdzenie, że gaz szkodzi silnikowi. W żadnym wypadku nie jest to prawda, pod jednym warunkiem – osoba, która montuje nam instalację gazową zna się na rzeczy, i dokładnie sprawdziła przed wszystkim silnik. Niektóre z nich faktycznie mogą średnio nadawać się do zamontowania gazu, choć prawda jest taka, że wówczas trzeba po prostu wiedzieć w jaki sposób się do tego zabrać. Każdy samochód można dostosować do instalacji gazowej – nieraz jednak może wymagać to nieco więcej pracy i umiejętności. W końcu gdyby faktycznie instalacja szkodziła silnikom, na pewno nie zobaczylibyśmy na drodze nawet jednego droższego samochodu wyposażonego w tego rodzaju wynalazek. Oczywiście w droższych i bardziej skomplikowanych samochodach też trzeba liczyć się z niego większymi kosztami, ale ostatecznie na pewno szybko zwrócą się wszystkie instalacje gazowe – Rzeszów nie zresztą wysokich cen montażu. Instalacja LPG sprawi, że zarówno zwykłe samochody codziennego użytku, jak i wielkie limuzyny i samochody sportowe staną się znacznie bardziej ekonomiczne. Ich silniki na pewno będą przy tym w stu procentach bezpieczne.

Ludzie powoli zaczynają otwierać oczy na fakt, że nie ma żadnych przesłanek, by obawiać się instalacji gazowych. Funkcjonują one we właściwy sposób w ogromnej ilości samochodów – dlaczego to akurat naszemu miałoby to zaszkodzić, skoro nie szkodzą żadnemu innemu?