Czy warto wynająć chatkę w Bieszczadach?

Wiele osób zastanawia się jakie miejsce w Polsce jest najlepsze na wyciszenie i odpoczynek. Duża część klientów agroturystyki wybiera góry. Bardzo ciekawą propozycją są Bieszczady, które stanowią niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych zakątków naszego kraju. Wycieczka samemu lub we dwoje w te tereny może być polecana nie tylko z powodu walorów przyrodniczych tego miejsca, ale także niezwykłego klimatu.

Wynajmowanie domku lub kwatery w Bieszczadach

chatka dla dwojga bieszczadyTo miejsce na mapie naszego kraju odznacza się tajemniczością i aurą niedostępności. Tylko w Bieszczadach możliwe jest spacerowanie po ścieżkach i szlakach, nie napotykając na żadną osobę przez wiele kilometrów. Szeroka oferta agroturystyczna pozwala na wybieranie wielu miejsc noclegowych. Jeżeli interesuje nas chatka dla dwojga Bieszczady są miejscem, gdzie możemy wynająć wiele z nich w miejscach spokojnych i odludnych. Wynajmując domki i kwatery w Bieszczadach, możemy zaplanować wypad na szlakach, które prowadzą w połoniny. Te charakterystyczne dla gór w południowo-wschodniej części Polski kopuły górskie przyciągają wielu amatorów wędrówek pieszych. Dzięki wynajęciu kwatery w górach możemy także zaplanować wycieczkę rowerową. Dzięki szlakom i pętlom bieszczadzkim będziemy mogli zwiedzać te tereny, jadąc na rowerze szosowych, górskim czy szutrowym. Po drodze będziemy mijać charakterystyczne zabudowania i cerkwie, które w większości są zbudowane z drewna.

Wynajem pokoju lub chatki w Bieszczadach może także umożliwić nam poczucie niezwykłego klimatu wypalanego drewna. W tych rejonach Polski możemy ujrzeć retorty, mielerze czy węglarze, służące do uzyskiwania węgla drzewnego. Spacerując po szlakach i drogach leśnych, natkniemy się też na miejsca, w których mieszkają pracownicy zajmujący się wypalaniem.