Do czego służy pessar pierścieniowy?

Pessary są stosowane w przypadku pessaroterapii, czyli umiesza się go głęboko w pochwie, co ma pomóc kobiecie z pewnymi dolegliwościami np. przy wypadaniu narządów rodnych. Obecnie pessary cieszą się coraz większa popularnością i są wyborem jak najbardziej bezpiecznym. 

Co warto wiedzieć o pessarze pierścieniowym? 

pessary pierścienioweIstnieje wiele rodzajów pessarów. Jednych z nich jest pessar cewkowy. Zazwyczaj używają go kobiety z obniżeniem narządu rodnego, a jego działanie polega na tym, żeby wspomniane struktury podtrzymywać. Jednakże w przypadku nietrzymania moczu, musi mieć specjalny kołnierz, który będzie mógł podtrzymać cewkę moczową.  Kolejnym pessarem jest pessar pierścieniowy, który wykonany jest z aluminiowego rdzenia. Dzięki niemu pessary pierścieniowe mogą być idealnie dopasowane do kobiety. Jest stosowany przede wszystkim w przypadku nietrzymania moczu, ale również można go używać po danej operacji, jeśli lekarz tak zadecyduje. Jeśli chodzi o pessar kołnierzowy, to jest on wyposażony w wypustkę w miejscu cewki moczowej. Ten rodzaj pessarów jest polecany dla kobiet, które mają problem z wypadaniem narządów rodnych. Warto zaznaczyć, że żaden pessar nie wiąże się z ryzykiem powikłań dla kobiety – jest to bezpieczne urządzenie, które wyróżnia się przede wszystkim nieinwazyjnością. To znacznie lepszy wybór niż operacja, która jest już zabiegiem. Wiele kobiet decyduje się na założenie pessarów, bo jest to dla nich o wiele wygodniejsze. Poza tym pessar, który jest dobrze założony i dopasowany, nie powinien sprawdzać żadnego dyskomfortu. Należy jednak pamiętać o tym, że ważne jest, żeby taki wybór konsultować z lekarzem. Ginekolog jak najlepiej dobierze pessar pod daną dolegliwość. 

Leczenie się z różnych dolegliwości powinno być skuteczne i jak najbardziej skuteczne, a to właśnie idzie w parze ze stosowaniem pessarów. Odpowiednio dobrane mogą pomóc z wieloma problemami, a to jest dla kobiet najważniejsze.