Dobra organizacja pogrzebu

 

Moja koleżanka ma bardzo specyficzną pracę o której jednak zbyt często nie mówi. Mianowicie pracuje ona w zakładzie pogrzebowym. Zajmuje się tam organizacją wszystkich spraw. Ogólnie uważam, że jej praca jest ciężka ale jednocześnie bardzo ważna.

Najbardziej polecany zakład pogrzebowy w mieście

profesjonalny zakład pogrzebowy w KrakowieJednak dzięki niej właśnie wiele osób może zająć się innymi sprawami niż planowaniem pogrzebu. W sumie miałam ostatnio taką sytuację, że musiałam polecić koleżankę swojej cioci. Okazało się, że zmarł jej tata i potrzebowała pomocy w organizacji pogrzebu. Ciocia sama jest osobą schorowaną i wyjście gdziekolwiek jest dla niej sporym wyzwaniem. Dlatego też chciała znaleźć takie usługi pogrzebowe, który by wiele rzeczy za nią zrobiły. Ona przecież musiała zająć się jeszcze organizacją stypy i sprawami na cmentarzu. Okazało się, że tam gdzie pracuje koleżanka to jest profesjonalny zakład pogrzebowy w Krakowie właśnie. Tam można było zorganizować od razu wszystko. Ciocia była bardzo zadowolona, że w sumie tyle rzeczy jej odeszło. Bo nie wiedziała czy podoła.  Bo jednak dla starszej schorowanej osoby nie jest to łatwe. W sumie w tym jednym miejscu można było wybrać odpowiednią trumnę oraz ubranie. Można było zamówić też od razu kwiaty na pogrzeb, które miały zostać zabrane już samochodem z zakładu pogrzebowego. To także jest duża wygoda. Ogólnie dobrze, że teraz są tak dobre rozwiązania na wszystko i że zajmują się tym prawdziwi profesjonaliści.

W każdym razie ciocia za to wszystko nie zapłaciła dużo. Przede wszystkim mogła zająć się też innymi sprawami w tym czasie. Ja oczywiście byłam na tym pogrzebie i uważam, że było to dobrze zorganizowane. Uważam, że wujek został pochowany jak najbardziej godnie. I odbyło się to tak jak powinno. Na stypie było wiele osób. Zresztą ta restauracja także była polecona przez zakład pogrzebowy.