Dobry gres szkliwiowy

Chociaż jeszcze do niedawna płytki podłogowe w naszych mieszkaniach znajdowały swoje zastosowanie przede wszystkim w łazienkach i kuchniach, dzisiaj coraz częściej stosowane są właściwie w każdym pomieszczeniu. Do stylizacji pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy przedpokój, nie wykorzystuje się jednak płytek ceramicznych, ale płytki gresowe.

Gres nazwany Kalcytem

gres kalcytZe względu na rosnącą popularność płytkami gresowymi, na rynku pojawia się coraz więcej produktów tego typu, charakteryzujących się różnorodną stylistyką wykonania. Przykładem może być gres szkliwiowy Kalcyt, który bez większego problemu znajdziemy w wielu sklepach z asortymentem remontowym. Gres Kalcyt to płytki o wymiarach czterdzieści na czterdzieści centymetrów, które doskonale sprawdzą się jako materiał, którym możemy wykończyć podłogę w salonie lub w sypialni. Gres ten cechuje się dość jasnym kolorem, dzięki czemu, po jego zastosowaniu światło wpadające do pomieszczenia będzie odbijało się optycznie od podłogi, sprawiając, że pomieszczenie będzie wydawało się nam jaśniejsze. Istotną kwestią jest fakt, że gres Kalcyt cechuje się dość wysoką klasą w zakresie ścieralności. Oznacza to, że może zostać wykorzystany w pomieszczeniu, w którym często chodzimy lub przesuwamy różne rzeczy, bez obaw o to, że jego powierzchnia ulegnie zbyt szybkiemu zniszczeniu, przez co straci w jakiś sposób na estetycznym wyglądzie.

Co ciekawe, gres ten jest odporny na działanie mrozu. Z tego też względu mamy możliwość zastosowania go nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Dzięki temu możemy wyłożyć nim posadzkę na naszym tarasie lub na balkonie, jeśli tylko jest takie nasze życzenie. Możemy więc stworzyć jednolitą podłogę w salonie i na sąsiadującym z nim tarasie.