Dobry i skuteczny paralizator w obronie własnej

W dzisiejszych czasach coraz łatwiej o sposoby walki w obronie własnej. Kiedyś można było tylko polegać na sztukach walki, które pomagały w starciu z napastnikiem. Teraz można poznać tajniki obrony nawet przez internet a dla zwiększenia bezpieczeństwa, jak i dla poczucia się bezpiecznym w obcym miejscu powstały specjalne urządzenia.

Jak działają paralizatory

paralizatorUrządzeniem, które pomoże trwale obezwładnić napastnika jest i wydajny paralizator. Urządzenie możliwe dla chwycenia i zastosowania jedną ręką przydaje się, gdy jesteśmy po zmroku w nieznanej nam części miasta i nagle zza rogu wyłania się postać, które chce nam zrobić krzywdę. Może mieć przewagę fizyczną i wykorzystując nasze zaskoczenie zrobić krzywdę, jednak, gdy wyciągniemy z torebki czy z wewnętrznej kieszeni mały, przenośni paralizator możemy pozbawić go przytomności i uciec. Niektóre paralizatory działają na odległość kilku metrów, co pozwala nawet przeciwdziałać ze znacznej odległości i dodaje pewności siebie. Urządzenie wyposażone jest w elektrody, które rażą intruza prądem, ale nie robią znacznej krzywdy. W końcu chodzi tylko o zyskanie na czasie i ucieczkę przed zbirem. Te dwie elektrody z kartridża są w formie haków i skutecznie wbijają się w ciało nawet poprzez ubranie. Sami regulujemy długość rażenia i póki nie zdejmiemy palca z przycisku, napastnik będzie rażony prądem o bardzo wysokim napięciu. Dodatkowo, niektóre przyrządy wyposażone są w głośniki złudnie przypominające wycie syreny na alarm

Noszenie przy sobie paralizatora jest bardzo ważne w szczególności dla kobiet, które nie mają opanowanych sztuk walk i boją się o swoje zdrowie i bezpieczeństwa. Niestety na świecie nie brakuje ludzi chcących zrobić krzywdę drugiemu człowiekowi, a obrona własna nie jest ani grzechem, ani powodem do wstydzenia się jej użycia.