Domki w Tatrach

Letnie wakacje i ferie zimowe to okres wzmożonych wyjazdów do różnych miejsc. W lato zdecydowanie królują wycieczki nad morze. Zimą natomiast najbardziej obleganym miejscem jest Zakopane oraz Tatry. Co można tam robić? Jakie ciekawe atrakcje czekają na nas w górach? Podpowiadam poniżej. 

Gdzie warto udać się na wakacje lub ferie? 

domki drewniane w tatrachZakopane nazywane jest zimową stolicą Polski nie bez powodu. To zdecydowanie najbardziej znana górska miejscowość w całym kraju. Jest bardzo popularna wśród turystów, szczególnie w okresie ferii. W Zakopanem nie tylko odbędziemy długie wycieczki po górach. Jest tam także masa innych atrakcji, które zdecydowanie warto zobaczyć. Jeśli chodzi o nocleg, znajdziemy tam domki drewniane w Tatrach w dużej ilości. Na pewno znajdziemy tam idealny domek dla nas. Zakopane słynie z drewnianych domków góralskich, które mają niesamowity klimat. Warto zdecydować się na nocleg w takim miejscu również dlatego, aby mieć blisko wszelakie atrakcje oraz góry. W Zakopanem możemy odwiedzić na przykład słynną w całej Polsce skocznię narciarską. Jeśli przybędziemy do miasta w odpowiednim czasie będziemy mogli wybrać się na konkurs skoków narciarskich. W mieście zwiedzimy także wiele zabytkowych miejsc i muzeów. Poza tym, możemy udać się do szkoły jazdy na nartach lub snowboardzie. Na pewno nie będziemy żałować, że zdobyliśmy takie nowe umiejętności. Obowiązkowy jest także spacer główną ulicą miasta, czyli Krupówki.

Tatry uważane są za najpiękniejsze polskie góry. Mają one wielu miłośników, którzy co roku uwielbiają powracać w te rejony. Szczególnie wielu turystów wybiera Zakopane na miejsce swojego noclegu. Jest to miasto oblegane przez turystów zarówno latem, jak i zimą. Jest tam wiele atrakcji, z których warto skorzystać. Bliskość gór także jest nieocenionym atutem.