Doskonały typ pędzla dla początkujących z makijażem

Jeszcze całkiem niedawno mało która z kobiet miała w swojej kosmetyczce profesjonalne pędzle do makijażu. Do aplikacji cieni używało się przeważnie dołączonych do paletek gąbeczek, zaś fluid nakładało się palcami. Te czasy na szczęście już dawno minęły.

Doskonałe pędzle do cieni i podkładu

pędzel typu flat topObecnie większość kobiet ma w swojej kosmetyczce pełne zestawy pędzli, bądź zakupione pędzle pojedynczo oraz selekcjonowane względem wykonywanego typu makijażu. Nie każda z nas jednak zna się na pędzlach i z pewnością nie raz zastanawiałyście się, jaki pędzel wybrać na początek i który z nich będzie najodpowiedniejszy dla osób, które dopiero rozpoczynają zabawę makijażem. Pędzel typu flat top charakteryzuje się ściętym na płasko włosiem, które gwarantuje doskonałe efekty zarówno wówczas gdy posługują się nim profesjonaliści, jak i osoby początkujące. Takie pędzle występują w różnych rozmiarach i potrafią znacznie ułatwić nam pracę z makijażem. Większe pędzle flat top przeznaczone są do nakładania podkładu, który zamiast palcami wklepujemy w skórę właśnie takim pędzlem. Pozwala nam on uzyskać znacznie lepsze rezultaty jednocześnie nie tworząc na twarzy efektu maski. Wklepując fluid palcami często tym samym marnujemy produkt, bowiem część niego wchłania się w naszą cerę, zaś część właśnie w opuszki palców. Z pędzlem nie ma takiego problemu, więc używanie go pozwala nam zwiększyć wydajność używanego fluidu.

Oprócz dużych rozmiarów, istnieją również mniejsze pędzle doskonałe do sypkich cieni. Dzięki nim znacznie sprawniej wklepiemy sypkie cienie w powiekę sprawiając, że makijaż będzie bardzo trwały. Są zatem doskonałym wyborem dla początkujących osób, które mają często problem z osypującymi się cieniami w trakcie dnia. Pędzel typu flat top pozwoli nam uwolnić się od tego problemu i uzyskać przepiękny makijaż.