Elementy odblaskowe

Obecna pogoda to nie tylko powód do gorszego samopoczucia. Ciągle padający deszcz, pochmurna pogoda czy tez wczesny zmrok nie napawa optymizmem. Niedługo spadnie śnieg, więc świat będzie wyglądał przyjemniej, jednak jak na razie musimy radzić sobie z jesienną aurą, która nie sprzyja zachowaniu optymizmu. Ale będzie lepiej, to tylko kwestia czasu. Jesień kiedyś minie.

Odblaski dla pieszych

opaski odblaskoweAle nie będziemy się jeszcze bardziej dołować, trzeba pomyśleć co wiążę się z taką porą roku. A wiąże się to z wcześnie zapadającym zmrokiem. Jeśli mieszkacie w mieście to nie ma z tym większego problemu, ponieważ miasta są dość dobrze oświetlone. Problem pojawia się na obrzeżach miast czy też wsiach, gdzie oświetlenie jest ograniczone. Pamiętajmy, że zakładając opaski odblaskowe chronimy siebie przed groźnymi wypadkami. Jeśli idziemy bez sprzętu odblaskowego w ciemnym ubraniu jesteśmy praktycznie niewidoczni dla samochodu, który może nas mijać. Najczęściej w takim miejscach nie ma chodników i jesteśmy zmuszeni poruszać się poboczem, a wtedy trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo. Mając założone elementy odblaskowe kierowca samochodu jadący naprzeciwko widzi nas w dużej odległości i zachowuje wtedy więcej ostrożności i omija nas z zachowując odpowiednią odległość. To my powinniśmy w takich sytuacjach zadbać o swoje zdrowie i życie.

Nie bagatelizujcie tych spraw, bo nie chcecie wychodzić chyba z założenia, że mądry Polak po szkodzie i dopiero wtedy pomyślicie o tym, że trzeba było zakupić odblask. Kiedyś byłam świadkiem jak kierowca zwrócił uwagę w dość nieprzyjemny sposób pieszemu, który poruszał się poboczem bez odblasku, po zmroku. Kierowca miał rację, bo gdyby nie jego ostrożność mogło dojść do tragedii. Pamiętajmy, że nasze życie jest najważniejsze.