Elewacja z desek posiada swoje zalety

Wiele nowych budynków posiada częściowo elewację pokrytą deskami albo płytami warstwowymi, które mają imitować drewno. Dzisiaj skupimy się na pierwszym wariancie, gdy do pokrycia części naszych domów wykorzystywać będziemy prawdziwe szlachetne drewno. Niezwykle dużym uznaniem obecnie cieszą się deski dębowe, które mogą być bardzo szerokie i mieć jednorodną strukturę.

Drewniana elewacja wygląda tradycyjnie

deska na elewacjeZanim zakupimy deski na naszą elewację będziemy musieli zebrać dokładne wymiary, co pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie się do takiej inwestycji. Jeżeli chcemy, możemy pokryć deskami całą elewację naszego domu, co stworzy bardzo tradycyjne i konserwatywne stylistycznie wykończenie, jednak wiele osób obecnie decyduje się na inny wariant, czyli taki, w którym deski stanowią tylko pewien element wykończenia, swego rodzaju wstawkę, która ma podnosić walory estetyczne naszego budynku. Takie rozwiązania, na które można się obecnie łatwo zdecydować, są bardzo powszechne i stosuje się je w prawie wszystkich nowych budynkach, co bardzo zwiększa ich walory estetyczne, a także stylistyczne, podkreślając nowoczesny design. Jeżeli interesuje nas deska na elewacje budynku to warto poszukać jej w dobrym markecie budowlanym w naszej okolicy. Często deski z różnych gatunków drzew poddawane są jeszcze dalszej obróbce, co pozwala na osiąganie naprawdę niesamowitych efektów wizualnych.

Alternatywą dla desek są laminowane płyty imitujące deski, jednak w wielu przypadkach same deski nie będą szczególnie drogie i warto się na nie zdecydować, jeżeli będziemy chcieli wykończyć naszą elewację zgodnie z obowiązującymi trendami i z panującą w budownictwie mieszkaniowym modą. Z takich rozwiązań korzystają jednak nie tylko gospodarze ale też przemysłowcy.