Eschatologiczne rozważania podczas pracy z nagrobkami

nagrobki

Dostałem zlecenie od firmy kamieniarskiej na wykonanie ulotek i wizytówek. Firma jest jedną z największych w województwie Mazowieckim. Znana jest z tego że swoje nagrobki robi bardzo oryginalne, wysmakowane, a często bierze w tym udział projektant po szkołach plastycznych.

Nagrobki z Siedlec robią wrażenie

nagrobkiRzeczywiście te nagrobki w Warszawie robią ogromne wrażenie, nawet na samych zwiedzających największe cmentarze w Europie. Ciekawe jest to, że główną specjalizacją firmy są ekskluzywne nagrobki, które są naprawdę okazałe. Na ulotce zatem umieściłem kilka dla przykładu. Wykończenie i projekt zapiera dech w piersiach. Czasami, musiałem się otrząsnąć, ponieważ robiłem projekt dla firmy kamieniarskiej, a nie dla galerii sztuki. W każdym razie, chciałbym kiedyś aby taki pomnik po mnie postawiono. Wybaczcie taki pogrzebowy ton, jednak jak się projektuje dla firmy która robi nagrobki z Siedlec, to takie myślenie samo łatwo przychodzi. Oddzielną usługą jest możliwość dobrania i skomponowania takich pomników, jak nagrobki podwójne. Takie właśnie nagrobki podwójne są dla małżeństw, bliskich siebie osób, dzieci, sam nie wiem. Są na pewno szersze od pozostałych, ponieważ można tam wsunąć co najmniej dwie trumny. Widziałem już takie nagrobki jak mijałem Siedlce, ponieważ tam jak się przejeżdża przez pewną ulicę widać wyraźnie największą w tym mieście nekropolię. Powiem, wam że projekt wyszedł całkiem w porządku, racze uderzyłem w klasyczną kolorystykę, dobrałem kolor czcionki, do środkowej wypadkowej koloru nagrobków jakie umieściłem na ulotce.

Myślę, że firma która ekskluzywne nagrobki gwarantuje swoim klientom wielkiej reklamy nie potrzebuje. Jednak zleceniu się nie odmawia, może jakieś targi, o ile takie są? Nie wiem, dostałem takie zlecenie to je wykonam. Pokażę wam też.