Estetyczne elewacje z płyt HPL

Elewacje są taką częścią budynku, że muszą one wyglądać pięknie ale jednocześnie muszą być funkcjonalne. Ich podstawową funkcją jest bowiem ochrona murów naszego domu. Elewacje powstają obecnie z najróżniejszych materiałów. Sporo osób nie ogranicza się już jedynie do klasycznych rozwiązań opartych o styropian i ozdobny tynk. W ostatnich latach popularność zaczęły zdobywać elewacje wentylowane oraz te wykonane z płyt HPL.

Nowoczesne materiały elewacyjne 

montaż płyt elewacyjnych hplDo budowania elewacji najczęściej stosowano styropian. Materiał ten w ostatnich latach jest najbardziej popularny i nic nie wskazuje na to by jego popularność miała zmaleć. Niemniej jednak innym z materiałów, który również zaczyna być w tej branży bardzo popularny jest płyta HPL. Na dzień dzisiejszy na montaż płyt elewacyjnych HPL zdecydowało się już tysiące osób. Na początek jednak warto wspomnieć czym ta płyta w ogóle jest. Otóż płyty HPL są to płyty termoutwardzalne wykonane z dużej ilości warstw sprasowanego papieru połączonego ze sobą specjalnym rodzajem żywicy. Obecność żywicy sprawia, że płyty nie rozwarstwiają się oraz wykazują dość dużą odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne. W związku z tym z powodzeniem płyty te możemy przykręcać do zewnętrznych elewacji. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie by stosować ten rodzaj płyt wewnątrz budynków. Świetnie spisuje się on również do wykończenia kontenerów mieszkalnych. 

Ogólnie rzecz biorąc płyty elewacyjne HPL wyróżniają się tak ciekawymi właściwościami, że ich zastosowanie na dzień dzisiejszy jest ogromne. Bardzo dużą ich zaletą jest również to, że bardzo łatwo poddają się różnym procesom podczas obróbki. Dodatkowo są one odporne na uderzenia, wilgoć, związki chemiczne oraz promieniowanie ultrafioletowe.