Gdzie pojechać na wakacje?

Polskie góry co roku przyciągają naprawdę ogromną ilość turystów, nie tylko z kraju ale także z całego świata. Czasami naprawdę ciężko jest znaleźć tam miejsce, w którym nie spotkamy żywej duszy. Najwięcej osób zdecydowanie przebywa w Tatrach, jednak istnieją miejsca gdzie ciężko jest spotkać kogoś na szlaku. Do jakich górskich miast warto się wybrać?

Najpiękniejsze polskie, górskie miejscowości – gdzie pojechać?

apartamenty w górach wynajemNajpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem jest z pewnością Zakopane. Turyści cenią to miejsce za Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów czy Kasprowy Wierch. Również na Giewont wybiera się ogromna masa ludzi. Podobnie jest w okolicach Śnieżki, czyli najwyższego szczytu Karpat. Dla kogoś, kto ceni sobie samotność i spokój, zdecydowanie lepiej będzie wybrać się w Pieniny czy Bieszczady. Warto także szukać takiej miejscowości, gdzie apartamenty w górach wynajem nie będzie trudny. Jeśli terminy w interesującym nas hotelu czy schronisku będą w większości wolne, możemy liczyć na to, że nie jest to miejsce popularne turystycznie i będzie idealne dla ludzi, którzy chcieliby się wyciszyć z dala od innych osób. Oprócz tego, dobrym pomysłem będzie wybranie się w góry w okresie najmniejszego obłożenia. Kiedy sezon letni kończy się, a zimowy jeszcze się nie rozpoczął, w górach przebywa zdecydowanie mniejsza liczba turystów. Jeśli nie przeszkadzają nam niższe temperatury czy niezbyt sprzyjające warunki pogodowe, wczesna jesień będzie idealna na piesze wędrówki. 

Wędrówki piesze szlakami górskimi to nie lada przygoda dla każdego. Spacery w pięknych okolicznościach przyrody, świeże powietrze i natura, to coś, co warto przeżyć chociaż raz w swoim życiu. Z pewnością po spróbowaniu swoich sił na kilkukilometrowym szlaku będziemy pragnęli więcej i więcej. Warto wybrać się w polskie góry i zakochać się w nich na długo.