Idealna koszula porodowa

Poród zbliża się wielkimi krokami, a ty nie masz jeszcze skompletowanej wyprawki dla siebie? To odpowiedni czas, by pomyśleć nie tylko o dziecku, ale również o sobie. Komfort dziecka zależy niemal w całości od tego, jak będzie się czuła jego matka. Aby dobrze przeżyć czas porodu i połogu, warto zaopatrzyć się w rzeczy wygodne, praktyczne, ale też ładne, dla poprawy samopoczucia.

Jaką koszulę do porodu wybrać?

koszule do porodu i karmieniaOczywiste jest, że najlepiej do porodu wybrać koszulę, niż jakiekolwiek inne ubranie. Łatwo jest ją ściągnąć w razie potrzeby, jest wygodna i praktyczna. W sklepach internetowych można znaleźć wiele koszul dobrej jakości, czyli wykonanych z materiału, który oddycha i jest przyjemny w dotyku. Koszule do porodu i karmienia powinny oczywiście mieć odpinaną część na piersiach, żeby ułatwić zadanie zarówno matce, jak i dziecku. Koszule nocne do karmienia mają guziki lub zatrzaski na dekolcie, choć wiele mam poleca też takie, które mają skrzyżowany materiał bez żadnych zapięć. Wystarczy tylko odchylić materiał, by swobodnie karmić piersią. Dobrej jakości koszula nie powinna być wykonana ze sztucznych materiałów; najlepsza będzie bawełna, a już szczególnie bawełna organiczna. Taka koszula jest przewiewna i wygodna, zarówno do noszenia, jak i spania. Koszule do porodu również powinny być wygodne; nie mogą być za długie lub za krótkie. Koszula porodowa nie może krępować naszych ruchów! Luźniejsza, ale nie za duża, będzie idealna.

Idealnie dobrana koszula potrafi wynagrodzić każdą nieprzespaną noc – komfort dziecka i matki podczas karmienia nocnego to już duża część sukcesu. Obecnie marki z odzieżą dla matek oferują wiele cudownych wersji i krojów koszul i piżam dla matek karmiących, więc wybranie odpowiedniej dla siebie nie będzie ciężkim zadaniem.