Interesuje się hodowlą i silosami paszowymi

silosy paszowe

Od zawsze interesowała mnie hodowla i produkcja zwierzęca. Marzyłem o założeniu własnej hodowli, w tym celu musiałem przyjrzeć się różnym ofertom w sklepach internetowych, ale również zajrzeć do wielu poradników dotyczących zakładania własnego gospodarstwa.

Silosy paszowe przed oborą

silosy paszoweMiałem kawałek działki, zbudowałem budynki inwentarskie, w każdym z nich zamontowałem najnowocześniejsze drzwi inwentarskie. Widziałem naprawdę wiele możliwości dla zwykłych drzwi, mogły być wewnętrzne, zewnętrzne, przesuwane w prawo, w lewo, producent naprawdę popisał się możliwościami produkcji tego podstawowego sprzętu. Ale od podstaw trzeba zacząć. Następnie postawiłem przed oborą silosy paszowe cena, tak aby mieć zawsze pod ręką własną paszę różnego rodzaju. Postawiłem ich kilka dzięki temu, w kilku z nich mogło być zboże, kiedy w innych znajdowała się pasza sypka lub granulowana. Podjąłem decyzję o hodowli trzody chlewnej. Specjalnie dla tych zwierząt musiałem wprowadzić ruszta betonowe na posadzkę chlewni, aby zadbać o zwierzęce kopyta, tak jak pisano we wszystkich poradnikach. Skorzystałem z polecanego producenta ruszt dla trzody, wymiary jego szczelin zgadzały się z podawanymi w podręcznikach, dlatego zaufałem jego firmie. W samej chlewni zainwestowałem automaty paszowe zaprojektowane na zadawanie paszy suchej, ale wiem też, że producent informował mnie, że w każdej chwili mogę zmienić sposób karmienia trzody, nadal mogąc korzystać z tych automatów. Mają one naprawdę szerokie zastosowanie i wiele możliwości.

Na koniec, aby ułatwić sobie swoją własną pracę i nie przepracować się fizycznie postanowiłem zakupić i zamontować paszociągi. Dzięki nim transport paszy z silosu do automatów paszowych jest banalny i nie wymaga mojej siły, jedynie kontroli wzrokowej, czy proces przebiega poprawnie.