Jak spowolnić jedzenie u labradora?

Jakiś czas temu zostałam właścicielką psa rasy labrador. Początkowo starałam się mojemu czworonożnemu przyjacielowi uchylić przysłowiowego „nieba”. Dbałam o to, aby niczego mu nie brakowało. Jak się jednak okazało podczas jednej z wizyt u weterynarza, w pewnych kwestiach trochę przesadziłam. Zbyt obficie go karmiłam przez co pies miał nadwagę. Musiałam to zmienić.

Kupno miski spowalniającej jedzenie dla labradora

miska spowalniająca jedzenie dla labradoraPoczątkowo byłam załamana. Mój pies jadł bardzo szybko, a ja obawiałam się, że jeśli będę mu rzadziej serwować jedzenie, to pomiędzy posiłkami będzie on głodny. Weterynarz powiedział mi jednak, że w takiej sytuacji najlepiej będzie kupić specjalną miskę. Była to miska spowalniająca jedzenie dla labradora, którą w bardzo dobrej cenie można było dostać w osiedlowym sklepie zoologicznym. Miska posiadała specjalne wypustki przez które pies musiał brać mniejsze kęsy na raz, co niezwykle pozytywnie wpłynęło na jego proces trawienny i szybkość najadania się. Tak jak i u ludzi, dzięki wolniejszemu jedzeniu, pies zdążył poczuć, że jest najedzony zanim zjadł wszystko. Byłam bardzo zadowolona z zakupionego produktu. Przede wszystkim dlatego, że miska bardzo dobrze spełniała swoją podstawową funkcję. Pies spożywał swoje posiłki wolniej, co przekładało się na powolną utratę wagi. Oprócz tego miska miała wiele innych zalet.

Przede wszystkim od zewnętrznej strony była ona wyłożona specjalnym tworzywem antypoślizgowym. Dzięki temu miska nie przesuwała się po podłodze, co zapobiegało również nadmiernemu rozsypywaniu się jedzenia. Zwróciłam również uwagę na fakt, że miska wykonana jest z wytrzymałego i wysokojakościowego tworzywa, które posiadało wszelkie atesty i było dopuszczone do kontaktu z żywnością i zwierzętami. Jestem bardzo zadowolona z zakupu.