Jak wybrać dobre buty sportowe?

Dobre buty sportowe mają ogromne znaczenie podczas treningów. Wykonywanie dowolnych ćwiczeń, nie tylko takich jak bieganie, w butach nie przystosowanych do treningów może się skończyć kontuzjami, obtartymi piętami, czy bolesnymi odciskami.

Buty Adidas z dobrą podeszwą

adidas dragonButy ze słabym zapięciem będą zbyt luźne i będą się zsuwać ze stopy, a zbyt mocno wiązane będą zaburzać krążenie krwi. Warto zatem sięgać po sprawdzone marki, takie jak adidas dragon. Dzięki temu mamy gwarancję jakości i pewność, że takie buty wystarczą nam na lata. Czym się wyróżniają dobre buty sportowe, takie jak adidas dragon czy inne? Bez wątpienia bardzo ważna jest tutaj podeszwa. Buty być elastyczna, żeby nie krępowała ruchów i dopasowywała się do podłoża, szczególnie jeśli biegamy po leśnym lub nierównym terenie. Podeszwa powinna też amortyzować uderzenia stopy o ziemię, dzięki czemu stopa się mniej męczy i zmniejsza się ryzyko kontuzji. But sportowy musi mieć miękka wyściółkę od środka, może zawierać także wkład antybakteryjny, np. z jonami srebra, dzięki czemu stopa się nie będzie bardzo pocić. Z zewnątrz materiał buta powinien być nieprzemakalny i zapewniać dobrą izolację cieplną. W lecie nie powinno być nam zbyt ciepło, a zimą za zimno. Do tego nieprzemakalność sprawia, że nawet w czasie deszczu nie trzeba się martwić o przeziębienie i konieczność suszenia butów oraz skarpetek. Buty sportowe muszą także posiadac dobre zapięcie, najlepsze jest wiązanie na grube sznurówki. Dzięki temu but będzie idealnie przylegać do stopy, nie będzie się zsuwał, ale tez nie będzie zbyt ciasny.

Wybierając buty do treningów trzeba zatem zwrócić uwagę na to czy podeszwa jest elastyczna, czy wiązanie jest mocne, środek miękki, a wierzch nieprzemaklany. Za dobre obuwie trzeba czasem sporo zapłacić, ale to inwestycja która się zwróci.