Jak wykryć toksyny krążące w krwi?

Diagnostyka chorób związanych z wydzielaniem się substancji toksycznych do krwi nie jest trudna. Jeśli zachodzi podejrzenie, ze któryś z ważnych organów (wątroba, nerki, trzustka), nie filtruje prawidłowo krwi, to do organizmu mogą uwalniać się toksyczne mikrocząsteczki. Objawy ostrzegawcze toksycznego zatrucia to przede wszystkim bóle głowy i złe samopoczucie.

Diagnostyka toksycznych związków w organizmie

toksykologia krwiJak sprawdzić, czy w organizmie nie występują toksyczne i trujące substancje? Najprostszym i najtańszym sposobem jest toksykologia krwi. Gdzie można wykonać tego typu badanie? Nie w każdej przychodni dostępny jest specjalistyczny sprzęt. Natomiast prywatne laboratoria badawcze posiadają nowoczesne i czułe metody wykrywania śladów toksycznych substancji w krwioobiegu. Takie związki mogą pochodzić np. z niewłaściwie działającej wątroby lub upośledzonych nerek. Jeśli któryś z narządów słabiej funkcjonuje, wówczas toksyny zalegają przed długi czas w krwioobiegu i mogą powodować nawet zatrucia groźnie dla zdrowia i życia ludzkiego. Diagnostyka krwi wykonana na czas pozwala zauważyć wszelkie nieprawidłowości i rozpocząć w porę leczenie np. związane z detoksem lub poprawą funkcjonowania nerek i wątroby. Dobre laboratorium diagnostyczne szybko sprawdza próbki krwi i nie każe długo oczekiwać na wyniki badań. Do punktu pobrań warto zgłosić się rano, przed posiłkiem.

Wśród badań wykonywanych z krwi wymienić można także toksykologię. Polega ona na dokładnym sprawdzeniu krwinek pod kątem obecności trujących związków. Mogą to być metale ciężkie lub substancje syntetyczne, które wraz z pokarmem trafiają do organizmu i w późniejszym czasie uwalniane są do krwioobiegu. Toksykologia należy do ważnych badań wykonywanych w renomowanych punktach diagnostycznych.