Jak zbudować farmę fotowoltaiczną?

Inwestycja w produkcję energii elektrycznej z Odnawialnych Źródeł Energii jest obecnie coraz bardziej popularna. Inwestorzy decydują się na budowę farm, które są w stanie dostarczać ogromne ilości energii elektrycznej w skali roku. Jest to bardzo opłacalny interes, o którym zdecydowanie warto dowiedzieć się jeszcze więcej.

Kto zbuduje dla nas farmę fotowoltaiczną?

budowa farmy fotowoltaicznejPrzed postawieniem farmy fotowoltaicznej musimy rozwiązać kwestię gruntu. Mamy dwie możliwości. Możemy go kupić lub wydzierżawić, najlepiej od rolnika, który udostępni nam hektar swojego pola za stałą opłatę. Taką umowę najlepiej podpisać na okres, w którym będziemy używać paneli, a więc na dwadzieścia pięć lat. Gdy już rozwiążemy sprawę gruntu, będziemy mogli przejść dalej, czyli do pozwolenia a budowę. Wydaje je odpowiedni organ administracji architektonicznej w naszym rejonie. W tym celu musimy do urzędu przedstawić wszystkie niezbędne plany oraz wnioski, w tym o zmianę zagospodarowania przestrzennego, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Z uzyskanym zezwoleniem na budowę możemy rozpocząć prace nad naszą farmą. Najlepiej będzie zlecić to firmie, która jest wyspecjalizowana w tego typu instalacjach. Dzięki temu przebiegnie to niezwykle sprawnie i szybko zacznie generować dla nas zyski. Jeżeli interesuje nas profesjonalna budowa farmy fotowoltaicznej to najlepiej będzie zaufać sprawdzonym fachowcom.

Dobry fachowiec będzie w stanie szybko uporać się z budową farmy fotowoltaicznej, nawet takiej, której obszar będzie znacznie większy niż jeden hektar. To jest jednak zazwyczaj najmniejszy obszar, który opłaca się zagospodarować pod fotowoltaikę. Warto wiedzieć, że taka inwestycja może zwrócić się znacznie szybciej niż w ciągu dziesięciu lat, gdyż ceny energii elektrycznej stale rosną.