Jakie drewniane oprawy luster wybrać?

Lustra w drewnianych ramach wcale nie muszą się nam kojarzyć z powrotem do klasyki i tradycji. Ramy z drewna nigdy nie wychodzą z mody, a sam surowiec znajduje zastosowanie w wielu aranżacjach mieszkań. Zarówno nowoczesne rozwiązania, jak i stylizowane, tematyczne wnętrza skorzystają na solidnych drewnianych oprawach.

Lustro – uniwersalny dodatek do wnętrz

ramy drewniane do lusterDrewno, w zależności od rodzaju, może znacznie się od siebie różnić, dlatego sprawdzi się do wielu typów pomieszczeń. Popularny w ostatnich czasach styl skandynawski, cechujący się przede wszystkim minimalizmem i powrotem do natury, kojarzy się nam z drewnem malowanym na biało. Duże, przestrzenne lustro w białej, drewnianej oprawie powiększy optycznie pokój, a także rozjaśni go. Gładkie ramy z jasnego drewna będą pasować do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Lustro może pełnić funkcję głównie dekoracyjną lub być wyraźnym akcentem wnętrza, któremu brakuje wyrazu. W takim przypadku interesującą propozycją będą ramy drewniane do luster w wersji monochromatycznej albo dwukolorowej – np. czarno-białe. Jeśli nie możesz zdecydować się między oprawą drewnianą a metalową, możesz rozważyć drewno malowane farbą metaliczną. Zarówno surowe, jak i malowane drewno to łatwa i praktyczna opcja obramowania lustra. Drewniane obramowanie  jest łatwe w utrzymanie czystości. Ramy drewniane sprawiają wrażenie przytulności. Będą się dobrze komponować z wieloma dodatkami, cieszą się również uznaniem wśród fanów ekologii.

Ramy z tego surowca można z łatwością dopasować na wymiar, przycinając odpowiednią długość. Sklepy internetowe oferują dziś zamówienie lustra o idealnych dla klientów wymiarach. Dzięki temu można mieć pewność, że lustro będzie dopasowane indywidualnych oczekiwań klientów.