Jakie filtry w aucie można wyczyścić?

W wielu autach napędzanych motorem na olej napędowy montowane są różne elementy, których celem jest przystosowanie pojazdów do restrykcyjnych norm emisji spalin. Są one bardzo potrzebne, gdyż bez nich nasze powietrze byłoby bardzo mocno skażone, a my moglibyśmy żyć w dużo gorszym miejscu, niż udaje nam się to obecnie.

Przedsiębiorcy zyskują czyszcząc filtry cząstek stałych

czyszczenie filtra dpf gdańskDo elementów wyposażenia takich pojazdów należą w dużej mierze tak zwane filtry cząstek stałych. Czym one są? To specjalistyczne powłoki i membrany, których celem jest zatrzymywanie najbardziej niebezpiecznych substancji, jakie wydostają się z układu wydechowego takiego pojazdu. Im większy silnik, tym większy musi być taki filtr, dotyczy to także auto, które służą do przewożenia towarów, a więc ich silniki są znacznie większe i bardziej paliwożerne, niż ma to miejsce w przypadku pojazdów osobowych, którymi przemieszczamy się po ulicach każdego dnia. Dzięki odpowiednim filtrom, emisja spalin z takiego auta jest mniejsza, niż w przypadku produkcji energii elektrycznej z węgla na prąd do samochodów elektrycznych. Jeżeli potrzebne nam jest szybkie czyszczenie filtra DPF Gdańsk to dobre miejsce, aby poszukać odpowiedniego warsztatu. Zainteresowanie takimi usługami jest o tyle wysokie, o ile na naszych drogach wciąż można spotkać mnóstwo pojazdów o takim własnie systemie jezdnym, a nie innym.

Z własnego przykładu mogę podać, iż naprawa filtra cząstek stałych kosztuje o wiele mniej, niż zakup nowego podzespołu, który też trzeba zamontować. Niektórzy decydują się na jego usunięcie, jest to jednak wydatek równy naprawie, a konsekwencje takiego zabiegu mogą okazać się bardzo poważne, szczególnie w trakcie wykonywania okresowego badania technicznego naszego samochodu.