Jakie okna do domu jednorodzinnego?

serwis okien poznań

Dom wolnostojący różni się swoją charakterystyką od mieszkania w bloku, a nawet od domku szeregowego. Jedną z najważniejszych kwestii w tym wypadku jest wybór okien.

Jakie okna wybrać do domu jednorodzinnego?

serwis okien poznańOczywiście warunkować go będą pewne czynniki, zatem, jak to z reguły bywa – nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na pytanie jakie okna wybrać do domu jednorodzinnego. Zależy to też od klimatu, w którym mieszkasz. W bardziej wilgotnych miejscach, na przykład nad jeziorem, lepiej sprawdzą się okna plastikowe, które nie odkształcają się pod wpływem czynników zewnętrznych, w przeciwieństwie do okien drewnianych. Choć są bardziej estetyczne, to ich wadą na pewno będzie konieczny, regularny serwis okien poznań. W bardziej umiarkowanych klimatach, jak choćby okolice Poznania i ogólnie w centralnej części kraju, drewniane okna mogą się sprawdzić, jednak nadal powinniśmy pamiętać o prawidłowej konserwacji, bo w przeciwnym wypadku konieczna będzie kosztowna naprawa okien. Kolejną istotną sprawą jest energooszczędność okien. Jest ona mierzona głównie poprzez współczynnik przenikania ciepła przez okno. Jeżeli prawidłowa regulacja okien nie została przeprowadzona, mogą one nie tylko gorzej się otwierać i zamykać, ale również przepuszczać więcej ciepła na zewnątrz, co z kolei doprowadzi do wzrostu rachunków za ogrzewanie. A one szczególnie zimą potrafią być wysokie. Montaż nawiewników nie jest nigdy złym pomysłem, ponieważ pomagają one w prawidłowym wentylowaniu pomieszczeń.

Okna pozostające nawet cały czas rozszczelnione, nie doprowadzają odpowiedniej ilości powietrza do wnętrza budynku. Podsumowując – wiemy że okna do domu jednorodzinnego powinny być odporne na czynniki zewnętrzne i energooszczędne. Muszą też dobrze wentylować.