Jakie ziemniaki kupić na chipsy?

Przekąski są czymś, w czym Polacy się rozsmakowali. Na naszym rynku mamy ich bardzo duży wybór. A co najczęściej wybierają Polacy? Oczywiście chipsy. Stanowią one ponad pięćdziesiąt procent wszystkich, kupowanych przekąsek. To, jakie chipsy wybieramy zależy od wielu czynników. 

Chips z najlepszych ziemniaków

ziemniaki na chipsyNie ma dziecka, ani osoby dorosłej, która nie próbowała chipsów. Te smaczne przekąski ziemniaczane, to przecież nasz przysmak. Chipsy mogą mieć różny smak i kwestią gustu jest jaki wybieramy. Jeśli próbowaliśmy chipsów różnych marek, zapewne czuliśmy różnicę. Dlatego każdy ma swoją ulubioną markę tych przekąsek. Różnica w smaku bierze się z z faktu iż są one przyrządzane z różnych odmian ziemniaków. To one decydują o smaku chipsa i pod odmianę dopasowujemy odpowiednią proporcję przypraw. Ziemniaki na chipsy powinny być stosunkowo miękkie i dobrze, gdy mają intensywnie smakujący miąższ. Najlepsze gatunkowo ziemniaki są oczywiście nieco droższe, od innych odmian. Jednak nie ma powodów, gdy patrzeć na cenę, kiedy idzie o idealny smak, serwowanych przez nas potraw. Ziemniaki, żeby stały się chipsami, trzeba poddać kąpieli w gorącym oleju. Olej powinien być roślinny, jeśli nie chcemy zniekształcić smaku ziemniaka. Smażyć chipsy powinno się w płytkim oleju i w małych ilościach. Smażenie dużej ilości ziemniaków w głębokim tłuszczu, jest wytłumaczalne jedynie w procesie na skalę przemysłową. Odpowiedni gatunek ziemniaków na chipsy kupimy na lokalnych targowiskach lub możemy nawiązać współpracę z dostawcą.

Chipsy to jedne z ulubionych przekąsek na całym świecie. Ich zróżnicowany kształt i niezliczona ilość wariantów smakowych, sprawia, że spróbuje ich prawie każdy. Chipsy nie są chwalone przez specjalistów od zdrowego żywienia, ale mała ich ilość, jeszcze nikomu nie zaszkodziła.