Jazda na koniu i specjalne ubiór

 

Nigdy nie lubiłam sportu. Wtedy, gdy moje znajome biegały na fitness i jogging, ja wolałam wyjść z psami ze schroniska na spacer albo zająć się moimi domowymi kotkami. Muszę przyznać, że zwierzęta to coś, co kocham i nie wyobrażam sobie bez nich życia.

Zakup bryczesów jeździeckich

bryczesy damskieNastał jednak moment, kiedy ruch fizyczny zaczął być mi potrzebny. Lekarz zalecił mi korzystać z aktywności przy jakimkolwiek sporcie – nawet tym najmniej angażującym. Długo się zastanawiałam nad tym, co wybrać. Dopiero mama podsunęła mi do głowy pomysł, abym spróbowała swoich sił w jeździe konnej. To był cudowny pomysł i byłam w szoku, że nigdy wcześniej nie przyszło mi to do głowy – przecież zawsze chciałam być jak najbliżej zwierząt. Okazało się jednak, że jeżeli chcę brać udział w zajęciach z jeździectwa to muszę sobie zakupić odpowiedni ubiór. Stajnia zapewniała siodło i całe oprzyrządowanie, ale ja musiałam zakupić sobie toczek i bryczesy. Ważne było to, żeby wszystko idealnie odpowiadało moim wymiarom i było przygotowane z dobrej jakości materiałów. Z tego względu bardzo mocno zaangażowałam się w poszukiwania. Myślałam, że zakup spodni do jazdy będzie łatwiejszy, ale to toczek kupiłam pierwszy. Bryczesy damskie to bardzo różnorodny przedział produktów i po prostu nie mogłam się zdecydować na konkretny model. Ostatecznie jednak kupiłam elastyczne szare spodnie, które powstały z oddychającego materiału. Przy kolanach miały one zastosowany specjalny lej z sylikonu, co znacznie ułatwiało jazdę na koniu – zapewniało przyczepność – oraz zapobiegało ewentualnym przetarciom materiału.

Zakupione przeze mnie bryczesy były bardzo ładne i idealnie na mnie pasowały, dzięki nim jazda na koniu jest  znacznie prostsza i przyjemniejsza. Jak się okazało pokochałam jazdę konną i teraz spędzam w stajni każdą wolną chwilę.