Kasa dla zakładu fryzjerskiego

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów kas fiskalnych, które nie zawsze się sprawdzą w każdej firmie. Przedsiębiorcy mogą wybierać pomiędzy kasami i drukarkami fiskalnymi, ponieważ pełnią one te same zadania, choć drukarki mają więcej funkcji.

Jaki jest podział kas fiskalnych?

kasa fiskalna online płockBez względu czy przedsiębiorca prowadzi salon kosmetyczny, warsztat samochodowy, sprzedaje perfumy czy zajmuje się handlem obwoźnym, to musi pamiętać o obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Obowiązek ten ciąży na działalnościach handlowych i usługowych, które kierują swoją ofertę do klientów indywidualnych. Wyjątkiem są firmy działające tylko w internecie i nieprzyjmujące gotówki jako formy zapłaty oraz przedsiębiorstwa, których roczne dochody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych. Ustawa o podatku od towarów i usług mówi jeszcze o kilku branżach, które muszą się zaopatrzyć w kasy online, ponieważ w ich przypadku konieczne jest zdalne przesyłanie dobowych raportów fiskalnych. Jeżeli jest nam potrzebna kasa fiskalna online Płock jest miastem, w którym kupimy takie modele w przystępnych cenach. Różnica pomiędzy nimi, a zwykłymi kasami jest taka, że posiadają one wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Żeby ten obowiązek został spełniony, jedyne czego potrzebuje kasa, to dostępu do sieci internetowej za pomocą WiFi, Bluetooth lub tradycyjnego kabla. Ponadto kasy online mogą jeszcze być stacjonarne lub mobilne z wbudowanymi akumulatorami pozwalającymi na pracę poza siedzibą firmy.

Zakup kasy fiskalnej to przeważnie wydatek rzędu tysiąc pięćset – dwa tysiące złotych. W tej cenie jest zapewniony dowóz kasy do firmy, jej montaż, konfiguracja i fiskalizacja przez licencjonowanego serwisanta. Dopiero od tego momentu kasa może zacząć rejestrować sprzedaż.