Korzystanie z produktów do pielęgnacji zarostu

Mężczyźni, którzy decydują się na zapuszczenie brody, często rezygnują już po kilku dniach. Wyrastające włoski sprawiają, że skóra twarzy swędzi i dalsze zapuszczanie brody jest nie do wytrzymania. Dlatego do zapuszczania zarostu trzeba się odpowiednio przygotować.

Kosmetyki do brody: szampony, balsamy, olejki i inne

uppercut deluxeKażdy mężczyzna może wyhodować u siebie wspaniałą brodę, pod warunkiem że będzie o nią dbał. Na polskim rynku pojawiły się marki kosmetyków, które przeznaczone są właśnie dla brodaczy. Każda broda wymaga regularnego czyszczenia i dostarczania jej niezbędnych składników. Broda powinna być myta codziennie – wykorzystuje się tutaj specjalne szampony do brody. Nie należy używać zwykłego szamponu do włosów, bo struktura włosów brody jest nieco inna – są one grubsze, sztywne i układają się inaczej. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z produktów marki uppercut deluxe – w sprzedaży znajdują się nawet całe zestawy kosmetyków dla brodaczy, które kosztują około 200 zł. W zestawie znaleźć można np. grzebień do zarostu. Jest to solidny grzebień lub szczotka – tzw. kartacz. Brodę należy czesać kilka razy dziennie, by włoski nie skręcały się i nie zwijały. Poza tym czesząc, szczotkując brodę wymiatane są z niej różne zanieczyszczenia. Dodatkowo skóra, z której wyrastają włosy, jest masowana, a złuszczony naskórek zostaje usunięty. Warto stosować też dodatkowe kosmetyki do brody jak np. balsamy.

W balsamach znajdują się zazwyczaj naturalne ekstrakty roślinne, a do tego dodatki witamin i innych składników, które mają za zadanie odżywić zarost. Aby broda układała się znacznie lepiej, warto zastosować specjalne olejki do brody, które mają w swoim składzie różne komponenty zapachowe. Brodacze mogą też korzystać z pomad i wosków. Istnieją nawet specjalne woski do układania wąsów.