Kuchenne blaty z Dektonu

Kuchnia prezentuje się najlepiej, kiedy na blatach nie ma żadnych zabrudzeń i zniszczeń i wyglądają jak nowe. Niestety przy ciągłej pracy z różnego rodzaju brudzącą żywnością, jak na przykład ketchup, wino czy ocet trudno jest utrzymać blaty w takim stanie. I tu z pomocą przychodzi płyta z Dektonu, materiału wyjątkowo długotrwałego, który prezentuje się wytwornie niczym marmur.

Nowoczesne kuchnia z blatami z Dektonu

Blaty z dektonuMarmurowe blaty były marzeniem wielu, przez swój wyjątkowy wygląd. Jednak nietrwałość tego materiału i łatwość zniszczenia go za pomocą nawet soku z cytryny sprawiła, że technologia XXI wieku podjęła próbę stworzenia zamiennika, który będzie go przypominał lecz będzie znacznie trwalszy. I tak właśnie powstał Dekton, materiał wykonany z połączenia naturalnych surowców, jak szkło, porcelana czy kwarc prasowanych w specjalnych warunkach. Dało to nam tworzywo niezwykle długotrwałe, które nie wymaga żadnych renowacji. Wygląda zjawiskowo i nie da się go zarysować ani trwale wybrudzić. Do czyszczenia wystarcza wilgotna szmatka, nie są potrzebne żadne specjalne środki chemiczne. Blaty z Dektonu charakteryzują się zerową przepuszczalnością płynów oraz odpornością na promienie UV, co sprawia, że ich wyjątkowe kolory pozostaną takie same na długie lata. Płyty dektonowe są lżejsze niż kamienne, takie jak z granitu a mimo to są od niego dużo trwalsze. Eleganckie blaty występują w różnych odcieniach szarości, bieli i czerni.

Zamontowanie blatów z Dektonu na swoich kuchennych meblach może nadać im wyglądu najnowocześniejszej kuchni. Ich niezwykłą trwałość i wygląd przypominający marmur sprawiają, że kuchnia stanie się niezniszczalna i będzie się piękne prezentować bez znaczenia jak często będzie miała styczność z najbardziej brudzącymi produktami.