Kurtki dla mam z dziećmi

Z roku na rok coraz więcej kobiet decyduje się na noszenie dziecka w chuście, bo to bardzo wygodny sposób na posiadanie maluszka zawsze blisko siebie. Kiedy robi się chłodno, to potrzebna nam będzie specjalna odzież.

Jak wyglądają kurtki z funkcją noszenia dziecka?

kurtka do noszenia w chuścieWożenie dziecka w wózku jest bardzo wygodne, bo nie czujemy jego ciężaru. Pomocne jest także nosidełko, które zakładamy na swoje ubranie, jednak można w nim nosić dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Inną możliwością jest noszenie dziecka w chuście i w taki sposób możemy mieć przy sobie dziecko od samego urodzenia. Chustę z maluszkiem możemy nosić przez cały rok, choć w zimie konieczne będzie zakupienie specjalnej odzieży, która osłoni go przed zimnem. Kurtka do noszenia w chuście ma specyficzny krój z wstawką dla niemowlaka. Z tyłu wygląda ona jak klasyczna kurtka, a z przodu posiada specjalną wstawkę dla dziecka, którą możemy w każdej chwili odpiąć. Jest ona w formie dużej kieszeni, w której chowamy dziecko będące w chuście. Dzięki takiemu fasonowi, maluch jest zabezpieczony przed chłodem i wiatrem. Na dole kurtki znajdują się ściągacze, dzięki którym możemy zabezpieczyć nóżki malucha przed dostępem zimna. Wstawka jest na tyle duża, że pozwala na całkowite zakrycie dziecka, nawet z zasłonięciem główki. Od wewnętrznej strony dzidziuś jest cały czas blisko mamy, a od zewnętrznej jest chroniony powłoką kurtki. Jest ona ocieplona i od wewnętrznej strony podszyta miękkim polarem. W takiej kurtce nie zmarznie ani mama, ani maluszek.

Poza kurtkami do noszenia dzieci w chuście znajdziemy także specjalne polary i bluzy, w których możemy nosić dziecko w taki sposób. Jedynie w lecie nie musimy się martwić dodatkową odzieżą, bo jest ona zbędna ze względy na temperaturę.