Laboratoryjna szafka do przechowywania sprzętu

Miejsca do przechowywania narzędzi czy odczynników nigdy nie za wiele, jak niejednokrotnie zdarzało nam się mówić podczas pracy. Bywało nieraz iż wszystkie aktualnie używane przez nas chemikalia, odczynniki czy wzory produktów musiały być przechowywane w chałupniczy i improwizowany sposób, właśnie z powodu braku miejsca.

Najlepsze szafki do profesjonalnego laboratorium

dobre szafki laboratoryjneBodaj największym problemem zawsze było przechowywanie odczynników wymagających niskich temperatur. Laboratoryjne lodówki są bowiem często przeznaczone do montowania wewnątrz szafek, co zabiera przestrzeń na pozostałe wyposażenie, jakie musi być przechowywane. Od dłuższego czas wnioskujemy więc o uzupełnienie wyposażenia i dokupienie nowych szafek. Niedawno otrzymaliśmy długo wyczekiwane, bardzo dobre szafki laboratoryjne, które nie tylko ułatwiają składowanie sprzętu, ale również pozwalają na znacznie bardziej komfortowe sortowanie takowego. Kilka szafek zaprojektowano na podobieństwo gablot medycznych, toteż są one wysokie, przeszklone, i bardzo pojemne, a ich konstrukcja ułatwia znalezienie narzędzi czy substancji potrzebnych w konkretnym momencie do pracy. Niskie szafki są natomiast przestronne, i przeznaczone są bardziej do przechowywania dużych narzędzi i wyposażenia, gdy nie jest ono potrzebne.

Oczywiście, szafki przystosowane są do pracy w laboratorium mającym konkretny profil, w tym wypadku kosmetyczny, a więc nie są podatne na wpływ chemikaliów jakie używane są przez nas w trakcie pracy, i należą do stosunkowo łatwych do czyszczenia za pomocą środków do neutralizacji chemii. Odkąd nowe szafki weszły do wyposażenia laboratorium nie zauważyliśmy jeszcze ani śladu uszkodzeń, nawet po bardzo nieostrożnym użyciu narzędzi. Odporność i trwałość szafek jest więc zdecydowanie wysoka.