Mieszkańcy Radomia do Holandii jeżdżą busami

 

Jednym z wielu polskich miast, z którego Polacy wyjeżdżają do pracy za granicę, jest Radom. Przy czym to miasto jest specyficzne pod tym względem, że jego mieszkańcy jako cel emigracji zarobkowej obrali sobie Holandię. Spora część mieszkańców tego miasta ma w Holandii swoje rodziny. Dlatego właśnie każdego dnia trasę pomiędzy Radomiem a miastami w kraju tulipanów pokonują setki samochodów.

Większość podróżnych wybiera podróż busem

busy z radomia do holandiiGdybyśmy żyli w średniowieczu to trasę pomiędzy Radomiem a miastami w Holandii można by nazwać strategicznym szlakiem komunikacyjnym. Pisząc jednak zupełnie poważnie to liczba samochodów wyjeżdżających z Radomia w kierunku Holandii rośnie z dnia na dzień. Nie oznacza to wcale, że podróżni decydują się na pokonanie tej trasy własnym środkiem transportu. Taka podróż jest raczej nieopłacalna. Najbardziej opłacalne i bardzo ekonomiczne są duże busy z Radomia do Holandii, na które bilet można kupić już za niespełna trzysta złotych. A to kilkukrotnie mniej niż paliwo niezbędne do przejechania tej trasy własnym samochodem. Busy odjeżdżają z dworca autobusowego w Radomiu, ale spora część przewoźników oferuje również transport z odbiorem z domu. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie ważne jest bezpieczeństwo związane z koniecznością zachowania dystansu. Pasażerowie nie muszą udawać się na dworzec, bo bus przyjedzie po nich pod dom, ale w jednym busie może podróżować obecnie jedynie połowa z dozwolonej liczby pasażerów.

Prywatne busy to obecnie najbardziej opłacalny środek transportu, z którego bardzo chętnie korzystają mieszkańcy Radomia wybierający się do Holandii. Jeśliby dokładnie policzyć pojazdy przemierzające trasę z Polski do Holandii to można by zauważyć, że zdecydowanie więcej kursuje na niej busów niż prywatnych samochodów. Przejazd busem jest po prostu o wiele tańszy.