Modne śpioszki dla dziecka

Pojawienie się noworodka w domu jest zawsze wielkim wydarzeniem, które zupełnie zmienia dotychczasowe życie domowników. Na tą chwilę niemalże każda mama przygotowuje się jeszcze przed narodzinami maluchów iw tym celu kompletuje wyprawkę.

Czy śpiochy są potrzebne niemowlętom?

niemowlęce śpioszki - rozmiar 56Małe dzieci są bezbronne i całkowicie zależne od rodziców, w związku z czym trzeba o nie zadbać już od pierwszych dni życia. Przeważnie pierwszą rzeczą jaką kupują przyszłe mamy dla swoich maluchów, są ubranka. To właśnie ich potrzeba mieć spory zapas, gdyż dzieci w wieku noworodkowym i niemowlęcym często się brudzą. Najlepiej od razu mieć przygotowane ubranka w dwóch rozmiarach, gdyż nigdy nie wiadomo jak duże się urodzi dziecko. Do podstawowych ubranek trzeba zaliczyć body, spodenki, kaftaniki i śpioszki. Ciężko się obyć bez tych rzeczy, gdyż to najbardziej praktyczna odzież, którą ma niemalże każdy maluch. Jeżeli chcemy kupić niemowlęce śpioszki – rozmiar 56 będzie idealny dla noworodków lub małych niemowląt. Liczba pięćdziesiąt sześć oznacza długość od kołnierza do rozpięcia w kroku. Warto wybierać zawsze większe rozmiary, gdyż trzeba mieć na uwadze, że w ubranku musi się jeszcze zmieścić pieluszka, która zabiera sporo miejsca. Jeżeli maluch ma około pięćdziesiąt jeden centymetrów to taki rozmiar będzie idealny, jeżeli jednak ma więcej niż pięćdziesiąt siedem, to lepiej wybrać rozmiar większe. Śpioszki służą głównie jako piżama, gdyż stanowią kompletny, jednoczęściowy strój, zapinany po środku.

Dzieci bardzo często się wielokrotnie przewracają z boku na bok w trakcie snu, a także całkowicie zmieniają ułożenie, zatem bywa, że są odkryte.  Żeby uniknąć zmarznięcia, najlepiej zakładać im śpioszki, które zakrywają całe ciało, łącznie ze stopami i nie ograniczają ruchów.