Najbardziej estetyczne ramy na obraz

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż ramy w obrazach są częścią dzieła, i tak samo przyciągają spojrzenie i uwagę widzów jak sam obraz i techniki w nim zastosowane. Najlepiej wykonane ramy, zwłaszcza ozdobne, mogą być niejako przedłużeniem dowolnego dzieła i jego wizualnym uzupełnieniem, podczas gdy źle dobrana rama o nieszczególnej jakości może z łatwością psuć wizerunek doskonałego dzieła.

Ramy do obrazów robione na zamówienie

rama do obrazuRamy mogą być bardzo proste, lub zdecydowanie skomplikowane i estetyczne, choć większość początkujących artystów, jak i wielu zaawansowanych twórców, preferuje ramy o dość neutralnym wyglądzie, nie wpływające w żaden sposób na odbiór konkretnego dzieła. Zdarza się jednak, iż do jakiegoś dzieła wymagana jest rama która będzie jego uzupełnieniem, aczkolwiek nie będzie w żaden sposób wpływać na jego odbiór. W takich przypadkach zazwyczaj zdarza się iż rama do obrazu jest wykonywana całkowicie na zamówienie, zwykle u jednego z lokalnych wytwórców. Jeśli ma to być rama która nie jest w całości stworzona wedle specyfikacji, artysta może zwrócić się z takim zleceniem do jednej z wielu firm tworzących narzędzia i akcesoria artystyczne. Ramy można również kupić w sklepach dla artystów. W innym przypadku, ramy mogą być wykonane przez lokalnych lub krajowych rzemieślników, często będących aktywnymi w ruchu odtwórczym.

Takie ramy są niemal w całości tworzone wedle ścisłych instrukcji nabywcy i rzadko bywają w większym stopniu podobne do innych, gdyż dopasowywane są zarówno do upodobań artysty jak i do wyglądu samego dzieła, dlatego bywają niepowtarzalne i unikalne. Są więc doskonałym dopełnieniem do każdego dzieła, zwłaszcza ukończonego, do którego można dobrze dopasować konkretny styl wyglądu ramy.