Najczęściej wybierane łóżka

Chyba każdy z nas wie co to znaczy spać na niewygodnym łóżku, które sprawia, że rano wstajemy niewyspani i zmęczeni. Dodatkowo może nam dokuczać brak miejsca na przechowywanie pościeli, przez co w sypialni panuje wieczny bałagan.

Gdzie sprawdzi się łóżko kontynentalne?

łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościelNa rynku znajdziemy sklepy z meblami, które oferują łóżka w wielu rozmiarach i fasonach. Wysokie, niskie, ze zdobieniami, pojedyncze czy składane, to tylko jedne z wielu kryteriów jakimi klienci się kierują przy ich wyborze. Jeżeli potrzebujemy przestronne miejsce do spania, które pozwoli nam także na organizację rzeczy w sypialni, to najlepsze będą łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościel. Są one dostępne w wersji dla jednej lub dwóch osób. Łóżko kontynentalne może stać na niewielkich nóżkach lub na niskim cokole. Jego obicie stanowi gustowna tapicerka, którą może być plusz, welur, skóra czy bawełna. Tapicerka odgrywa dużą rolę, ponieważ od niej w dużej mierze zależy czy łóżko będzie pasować do wystroju sypialni. Na pewno są to modele proste i klasyczne, ale właśnie w tym tkwi ich urok, ponieważ dopasujemy je do stylu boho, nowoczesnego czy retro. Dla jednej osoby z powodzeniem wystarczy łóżko kontynentalne o szerokości stu dwudziestu centymetrów, gdyż ma ono optymalne rozmiary, które zapewniają nam komfortowy sen. Dla dwóch osób dedykowane są łóżka o szerokości od stu czterdziestu do dwustu centymetrów, a więc wyśpią się na nich osoby szczupłe jak i o pełniejszej tuszy, ponieważ będzie na nich wystarczająco dużo miejsca.

Na pewno duże łóżko jest bardziej komfortowe, ale też zajmuje sporo miejsca. Dlatego też najlepsze są modele z pojemnikami na pościel, które  ułatwiają nam utrzymanie porządku w sypialni. Kontynentalne łóżka pod tym względem nie mają sobie równych.