Najlepsi wodzireje to artyści

Wodzirej to w skrócie mówiąc, człowiek orkiestra. Pracuje z muzyką, tańcem, grami i zabawami. Jest czarodziejem, który sprawi, że każda zabawa i bal przeniesie nas w inny cudowny i magiczny świat. Jeśli tylko pójdziemy tej nocy za nim. Jeśli mu zaufamy i odrzucimy pamięć o codziennym życiu i świecie pozostawionym za drzwiami sali, na której trwa zabawa.

Bawić się w Warszawie z wodzirejem

wodzirej w warszawieLata temu Irena Santor śpiewała, że „jak przygoda to tylko w Warszawie, w Warszawie…” . Wodzirej w Warszawie jest reżyserem muzycznego przedstawienia, którego aktorami jesteśmy my, goście zgromadzeni na scenie czy w sali czy lokalu, który na ten wieczór, staje się tylko nasz. Zabawa jest dla nas i to my jesteśmy najważniejsi. Nasz przewodnik i reżyser w jednym, jest po to, aby nami pokierować. Nadać kierunek naszej energii, spożytkować ją. Pomóc nam wydobyć z siebie, skrywane w codziennym życiu pokłady uśmiechu, szczęścia i radości. Wielu z tych, którzy wykonują ten trudny zawód, to ludzie bardzo dobrze wykształceni, nie tylko muzycznie czy choreograficznie. Takie podstawy warsztatu są niezbędne, ale to co czyni dobrego wodzireja, to przede wszystkim dusza, która ma w sobie pierwiastek prawdziwego artysty. Można mówić i przemawiać, można żartować i się śmiać, ale sztuką jest robić to tak, aby porwać za sobą gości. Obojętnie czy to wesele, czy rocznica ślubu, osiemnastka czy sylwester. Dobry wodzirej potrafi się odnaleźć w każdej z tych okoliczności, w gronie charakterystycznych gości, niezależnie od ich wieku.

Cytując dalej panią Santor „ a jak tańczyć, to tylko walczyka w Warszawie, a jak walczyk, to z panną jak ty!”. Niemniej jednak walczyka radosnego tańczyć można wszędzie, bo i zabawy są w różnych miejscach geograficznych i panien zwykle pod dostatkiem, ważne żeby miał nas kto, skutecznie do tego tańca zmotywować, a w zabawie poprowadzić.