Najlepsze łóżko dla dziecka

Zdecydowanie większość dzieci posiada swój własny pokój, w którym znajdują się wszystkie niezbędne meble, przybory, dekoracje i zabawki. Jednakże najważniejsze jest zawsze łóżko, w którym dużo czasu spędzają zwłaszcza małe dzieci.

Czy rozkładane łóżeczko jest dobre?

rozkładane łóżko dla dzieckaW wyborze idealnego łóżka dla dziecka nie powinniśmy iść na kompromis, ponieważ od jego jakości zależy zdrowie i komfort malucha. Liczy się dobrze dopasowany model łóżka, ponieważ do około szóstego roku życia, dzieci muszą mieć zapewnione zabezpieczenie przed wypadnięciem podczas snu. Najczęściej są to podwyższone brzegi lub specjalne barierki. Bez względu czy wybieramy klasyczną ramę czy rozkładane łóżko dla dziecka, musimy dopasować jego długość do wzrostu dziecka. Powinno być minimum pięćdziesiąt centymetrów dłuższe, aby maluch mógł się w nim swobodnie przemieszczać w trakcie snu. Jeżeli nasze dziecko ma dość przestronny pokój, to najlepsze będzie klasyczne łóżko składające się z ramy i materaca. Jeżeli jego pokój ma niewielki metraż, to trzeba wybierać funkcjonalne modele łóżek, które pozwolą zaoszczędzić nieco miejsca. Rozkładane łóżko w formie wersalki, kanapy czy sofy będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ w ciągu dnia będzie doskonałym miejscem do siedzenia, które nie zabiera wiele miejsca, a w nocy będzie komfortowym łóżkiem. Jego rozkładanie jest bardzo proste, dlatego też pięciolatek będzie w stanie sobie z nim poradzić. Przeważnie tego typu łóżka są w całości tapicerowane i posiadają odpowiednio twarde materace.

Spanie na rozkładanym łóżku wcale nie jest gorsze niż na jednoczęściowym, gdyż obecne modele są w taki sposób produkowane, aby zapełniały dziecku maksymalny komfort i właściwe podparcie dla kręgosłupa. Jeżeli chodzi o jego cenę, to jest ona mocno zróżnicowana.