Najlepszy OSK w Krakowie

Nauka prawa jazdy nie zawsze jest prosta, zwłaszcza na początku, kiedy wszystko jest nowe. Z czasem każdy nabiera wprawy i doświadczenia, które są niezbędne, aby stać się dobrym kierowcą. Jednak każdy zaczyna przygodę w tym samym miejscu.

Ile trwają kursy w Ośrodku Szkolenia Kierowców?

osk krakówZgodnie z obowiązującymi przepisami, do egzaminu na prawo jazdy mogą przystąpić osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia i zaliczyły kurs szkoleniowy. Do Ośrodka Szkolenia Kierowców mogą się zapisywać osoby, które przynajmniej za kilka miesięcy skończą osiemnaście lat. Kursy składają się z dwóch części, a ich długość trwania zależy od wybranej kategorii prawa jazdy. Jeżeli chcemy się zapisać do dobrego OSK Kraków jest miastem, gdzie działa ich przynajmniej kilkanaście. Kurs zaczynamy częścią teoretyczną, na której poznajemy przepisy kodeksu ruchu drogowego oraz podstawowe sytuacje drogowe, które mogą spotkać każdego kierowcę. Po jej zaliczeniu następuje część praktyczna, czyli jazdy z instruktorem. To z pewnością najważniejsza część szkolenia, ponieważ od niej zależy powodzenie na egzaminie państwowym. Im więcej się nauczymy na kursie prawa jazdy, tym lepiej, ponieważ  wszystkie nowo nabyte umiejętności będą skrupulatnie sprawdzane przez egzaminatora. Kursy na prawo jazdy w kategorii B, czyli na samochody osobowe trwają w sumie sześćdziesiąt godzin, z czego trzydzieści obejmuje jazdy. Jeżeli chodzi o poziom szkolenia, to przeważnie w każdym Ośrodku Szkolenia Kierowców jest on taki sam.

Statystyki pokazują, że za pierwszym podejściem udaje się zaliczyć egzamin na prawo jazdy zaledwie kilkunastoprocentom kursantów, a cała reszta musi się zmagać z egzaminami poprawkowymi. Krakowskie OSK z pewnością dobrze przygotowują kursantów do egzaminu.