Najlepszy skuter inwalidzki

 

Dla zdrowych ludzi, pokonywanie schodów, krawężników czy nawet samodzielne załatwianie swoich spraw i robienie zakupów, nie jest niczym trudnym. Jednak dla osób niepełnosprawnych, może to być prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza jeżeli mają problem z poruszaniem się.

Dla kogo są skutery elektryczne?

skuter elektryczny inwalidzkiInwalidzi, którzy nie posiadają samochodu lub innego pojazdu, którym mogliby się samodzielnie przemieszczać, najczęściej są zdani na pomoc rodziny lub bliskich albo korzystają z pomocy państwa. Każdy z nas potrzebuje iść na zakupy, do lekarza czy do urzędu, dlatego dla osób, które mają problemy z poruszaniem się, najlepszy będzie skuter elektryczny inwalidzki. Jest to pojazd bardzo ekonomiczny i znacznie tańszy od specjalnie dostosowanego do potrzeb samochodu. Można go kupić w większości sklepów medycznych lub w specjalnych sklepach zajmujących się sprzedażą urządzeń i pojazdów dla inwalidów. Skuter posiada wydajny akumulator, który można zdemontować i ładować w domowym gniazdku zasilającym. Jest on świetnie dostosowany do osób, które nie są w stanie samodzielnie się przemieszczać poza miejscem zamieszkania. Posiada on obrotowe siedzisko, które ma funkcję regulacji oparcia, położenia względem kierownicy i ruchome podłokietniki. Dzięki temu jazda na skuterze będzie komfortowa w każdych warunkach. Pojazd elektryczny nie wymaga wizyt na stacji benzynowej oraz kosztownych przeglądów technicznych. Co najważniejsze, inwalida może takim skuterem zaparkować niemalże w każdym miejscu i bez kłopotu pokona wszelkie korki uliczne.

Na skuterze elektrycznym można przejechać bez ładowania akumulatora, nawet czterdzieści kilometrów, więc z powodzeniem wystarczy na jazdę po mieście. Jego cena zaczyna od około trzech tysięcy, a kończy nawet na dziesięciu tysiącach złotych.